Rail Cargo Carrier pierwszym czeskim prywatnym przewoźnikiem z lokomotywę EffiShunter 1000M

Rail Cargo Carrier pierwszym czeskim prywatnym przewoźnikiem z lokomotywę EffiShunter 1000M

07 grudnia 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy / CZ LOKO
PODZIEL SIĘ

Rail Cargo Carrier - Czech Republic, czeski przewoźnik towarowy należący do austriackiej grupy ÖBB, został pierwszym prywatnym operatorem lokomotywy EffiShunter 1000M w Republice Czeskiej. Lokomotywa jest dostarczana operatorowi we współpracy z firmą Unicredit Leasing Czech Republic, która jest właścicielem lokomotywy i już od dłuższego czasu leasinguje lokomotywę firmie RCC CZ. Dostawa lokomotywy obejmuje również nową aplikację MyLOKO do zarządzania i utrzymania floty lokomotyw. Przekazanie odbyło się na przełomie listopada i grudnia w zakładzie CZ LOKO w Jihlavie.

 

Fot. CZ LOKO

Lokomotywa wyposażona w system sygnalizacji ECTS będzie wykorzystywana głównie w rejonie Ostrawy, ale zostanie dopuszczona do eksploatacji w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. 

"Naszym partnerem kontraktowym jest Unicredit Leasing, z którym przewoźnik zawarł umowę na leasing i utrzymanie lokomotywy. Kompleksową konserwacją zajmie się nasza firma w ramach umowy full service, co jest aktualnym trendem" - powiedział Michał Schaffer, szef działu marketingu.

EffiShunter 1000M we flocie Rail Cargo Carrier -Czech Republic. Fot. CZ LOKO 

RCC posiada również w swojej flocie dwie lokomotywy EffiLiner 1600 o nazwie Bizon, również za pośrednictwem Unicredit Leasing. Firma, która jest częścią kolei państwowych Österreichische Bundesbahne (ÖBB), wykorzystuje je w swoich spółkach zależnych RCC - Czechy i RCC - Słowacja.