Zmodernizowany, piętrowy pociąg Skody Kolei Ukraińskich przeszedł jazdy próbne

Zmodernizowany, piętrowy pociąg Skody Kolei Ukraińskich przeszedł jazdy próbne

14 grudnia 2021 | Źródło: Koleje Ukraińskie / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Jeden z dwóch komfortowych, piętrowych pociągów Skody wyjedzie po modernizacji na tory do końca tego roku, w szczytowe dni zimowego ruchu. Zostało to ogłoszone dzisiaj - 14 grudnia podczas konferencji prasowej, poświęconej uruchomieniu pociągu № 5/6 Mariupol - Rachów na najdłuższej trasie kolejowej na Ukrainie - powiedział o tym członek zarządu JSC Ukrzaliznycia Aleksander Percowski.

 

Fot. UZ Fan

Ukrzaliznycia wykonała jazdy próbne pojazdem Skody. Do końca roku zmodernizowany pociąg będzie włączony do ruchu. Planujemy, że wyjedzie w dni tegoroczngo szczytu przewozów zimowych. Pociąg w jeździe próbnej był w stanie osiągnąć prędkość 160 km / h - powiedział Ołeksandr Pertsowski.

Dodał też, że modernizacja drugiego pociągu Skody będzie zakończona w pierwszej połowie przyszłego roku. Naprawę dwóch 6-członowych pociągów elektrycznych czeskiej produkcji Skody przeprowadzono na Kijowskim Zakładzie Napraw Pociągów Elektrycznych JSC Ukrzaliznycia. Pociągi przyjechały do ​​zakładu do prac naprawczych w lutym i marcu 2021 roku.

 

Zmodernizowany dwupokładowy pociąg elektryczny Skody w służbie Kolei Ukraińskich. Fot. UZ Fan

 

Oba pociągi elektryczne Skoda EJ675 City Elephant UZ zakupiła w 2012 roku przed Euro 2012. Pociąg składa się z sześciu wagonów piętrowych i posiada 636 miejsc siedzących, z czego 46 w klasie pierwszej i 590 w klasie drugiej. Pojazd jest przystosowany do jazdy z prędkością do 160 km/h.