Pierwsza podróż Frecciarossy (Czerwonej Strzały) Trenitalii między Paryżem a Mediolanem.

Pierwsza podróż Frecciarossy (Czerwonej Strzały) Trenitalii między Paryżem a Mediolanem.

18 grudnia 2021 | Źródło: Trenitalia / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Zimno i wiele emocji towarzyszyło wczorajszego ranka odjazdowi, punktualnie o 7:26, pierwszego pociągu  Frecciarossa z Paryża, ze stacji Gare de Lyon w kierunku Milano Centrale (przez Turyn).Trenitalia to pierwszy zagraniczny operator, który ośmiela się rzucić wyzwanie SNCF, francuskiemu monopoliście, w jego kraju i jego słynnemu TGV.

 

Włoska "Czerwona Strzała" Fot. Trenitalia

Po jedenastu latach Trenitalia wraca do obsługi połączenia z Mediolanu i Turynu do Lyonu i Paryża. Od osiemnastego grudnia Frecciarossa łączy te miasta dwiema parami pociągów dziennie, ale prawdziwym wyzwaniem dla SNCF będą połączenia między stolicą Francji a Alpami Rodanu. W ciągu najbliższych kilku tygodni spółka z grupy Ferrovie dello Stato doda kolejne trzy pary pociągów.

Dlaczego wybrać Frecciarossę, a nie TGV?  Takie pytanie od wczoraj zadają sobie klienci kolei we Francji. Flota włoskiego operatora Trenitalia jest budowana od 2014 roku. Zaawansowana technologicznie. Oferuje wspaniały komfort i włoski design, doceniany we Francji. Wyżywienie na pokładzie jest wysokiej jakości i włoskie. Ci, którzy nabyli bilety na pierwszą podróż Frecciarossy między Paryżem a Mediolanem mówią ponoć -  "Lepsza niż TGV".

Pociąg Frecciarossa przyjeżdżający do Francji oferuje cztery poziomy usług, tak aby podróż stała się chwilą relaksu, spotkań i poznawania ludzi, dla tych, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swój czas, w uprzywilejowanym środowisku bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.

  • Klasa Executive Comfort, zapewniająca ekskluzywne wrażenia z podróży
  • Klasa Business Comfort - idealna podróż w interesach lub dla przyjemności
  • Klasa Standard Comfort, zapewniająca komfort przy dużych prędkościach w przystępnej cenie.
  • Kabina do pracy w spokoju. Podzielone i odizolowane pomieszczenie doskonale wyposażony, może pomieścić do 5 podróżnych.

Poziomy usług Business i Standard oferują wagony dla różnych typów podróżnych: Strefa Cicha i Strefa Allegro. Pierwsza z nich pozwala pasażerom na spokojną podróż, natomiast druga dedykowana jest dla tych, którzy chcą wykorzystać, podróż na swobodne rozmowy z kolegami, przyjaciółmi lub rodziną.

Dla jak najlepszego zaspokojenia potrzeb wszystkich tych, którzy wybierają Trenitalia, pociągi Frecciarossa oferują podróżnym szeroką gamę usług, tak by pozostawić pasażerów z pozytywnym doświadczeniem podrózy na pokładzie szybkiej kolei, niezależnie od tego, czy chcą pracować, rozmawiać, bawić się, jeść czy po prostu odpoczywać. W tym także celu wagony pociągu wyposażone są w płaskie ekrany i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Szybkie i stabilne surfowanie jest gwarantowane.Dzięki portalowi rozrywkowemu Portale Frecce, możliwy jest dostęp do gazet, czasopism, książek, gier i muzyki. Na tym portalu podróżni mogą również zamówić posiłek lub przekąskę. Natomiast w części barowej podróżni znajdą menu z produktami wysokiej jakości.

Ale to nie wszystko. Podróżni mogą skorzystać z opcji usługi dostosowanej do ich potrzeb: dostawy posiłku o wybranej przez nich porze. Tę opcję - EASY BISTRÒ - można zarezerwować na pokładzie pociągu za pośrednictwem portalu Frecce oraz na życzenie u obsługi gastronomicznej. Nie mogło zabraknąć najlepszych dań włoskiej gastronomii, a popisowe potrawy gwiazdkowego szefa kuchni Carlo Cracco sprawiają, że oferta gastronomiczna Frecciarossy jest obowiązkowym punktem programu dla miłośników włoskiej kuchni.

Doświadczenie podróży staje się wyjątkowe dzięki szerokiej gamie przystępnych taryf oraz specjalnym cenom dla pasażerów niepełnosprawnych, podróży grupowych i zwierząt domowych.

Pociągi Frecciarossa oferują dużą elastyczność. Bilet można wymieniać bezpłatnie nieograniczoną ilość razy (z zastrzeżeniem korekty do aktualnej taryfy), do godziny po odjeździe. Można ją również odwołać i zwrócić do czasu planowanego wyjazdu z 20% potrąceniem.

Dzięki nowemu połączeniu Milano Centrale-Lyon-Paris Gare de Lyon, od 18 grudnia można podróżować przez Alpy z jakością i komfortem Frecciarossy już od 29€*.

Linię obsługują 2 pociągi Frecciarossa dziennie, w obie strony, pomiędzy Milano Centrale i Paryż Gare de Lyon z przystankami w Turynie i Lyon Part Dieu:

  • z Mediolanu, wyjazd o 6:25, przyjazd do Paryża o 13:22, i o 15:53 przyjazd do Paryża o 22:25
  • z Paryża, wjazd o 7:26, przyjazd do Mediolanu o 14:07, i o 15:18 przyjazd do Mediolanu o 22:07

Niebawem ofertę uzupełnią kolejne 3 pociągi Frecciarossa dziennie, w obie strony, między Paryżem a Lyonem.