Turyści z Dolnego Śląska otrzymają bezpośrednie połączenie kolejowe do Zakopanego

Turyści z Dolnego Śląska otrzymają bezpośrednie połączenie kolejowe do Zakopanego

23 grudnia 2021 | Źródło: https://www.lubin.pl
PODZIEL SIĘ

Koleje Dolnośląskie mogą uruchomić połączenie do Zakopanego. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał Kolejom Dolnośląskim otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie krajowej Głogów - Zakopane. Połączenie do Zakopanego ma mieć typowo turystyczny charakter – weekendowe kursy do stolicy Tatr będą prowadzone w okresie ferii w regionie dolnośląskim i w czasie wakacji.

 

Fot. Koleje Dolnośląskie

Trasa tego pociągu zacznie się w Głogowie (start w sobotę o godz. 5 rano) i będzie przebiegała przez Lubin, Legnicę, Wrocław, Opole, Gliwice, Katowice, Kraków, Chabówkę, Nowy Targ do Zakopanego. W drugą stronę skład będzie ruszał z Zakopanego w niedzielę o godz. 16.02. Podróż na całym tym odcinku ma trwać 6,5 godziny.

Do najbliższych ferii zimowych pozostało zbyt mało czasu, by przewoźnik zdołał przygotować się do obsługi nowego połączenia. Możliwe jednak, że w czasie wakacji dolnośląscy turyści będą mogli ruszyć na południe Polski jednym z Impulsów KD.

Zgoda Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na prowadzenie tego połączenia ważna jest do 2025 r. Koleje Dolnośląskie czekają jeszcze na decyzję w sprawie drugiej sezonowej linii - z Wrocławia do Świnoujścia.