Życzenia na Boże Narodzenie 2021r ks. Eugeniusza Zarębińskiego, Krajowego Duszpasterza Kolejarzy

Życzenia na Boże Narodzenie 2021r ks. Eugeniusza Zarębińskiego, Krajowego Duszpasterza Kolejarzy

23 grudnia 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Pokłon pasterzy, autor Gerard van Honthorst. Fot. pl.wikipedia.org

Droga rodzino kolejarska! Najmilsi!

W uroczystość Narodzenia Pańskiego, radujemy się z przyjścia na świat Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Wpatrzeni w to Boże Dziecię, stajemy onieśmieleni, jak przed wiekami betlejemscy pasterze. Ta niepojęta Boża tajemnica jest dla nas zobowiązaniem, aby być dla całego świata zwiastunami tej radosnej nowiny, że „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”.

„Betlejem łączy niebo z ziemią – pisał Bł. Kardynał Stefan Wyszyński – ale także sprowadza Boga między ludzi i uczy ich patrzeć na siebie braterskimi oczyma”. W czasie tych świąt podziękujmy Bogu za nasze rodziny, bliskich i przyjaciół, za każdy dar ludzkiego życia.

Pragnę podziękować wszystkim za wytrwałość w wierze, trwanie przy Bogu, za to, że nie ulegliście zmęczeniu i zniechęceniu mimo przeżywanych trudności związanych z pandemią koronawirusa, pomimo zmagań dobra ze złem w przestrzeni publicznej.

Niech Bóg pozwoli nam nadchodzący Nowy Rok Pański 2022 przeżyć w zdrowiu, pokoju serca, a także pomoże zrealizować zamierzenia i plany zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Niech napełni Was mocą i udzieli darów Ducha Świętego, uzdalniających do odważnego dawania świadectwa chrześcijańskiego życia tym, do których Pan Was posyła oraz do realizacji programu duszpasterskiego Kościoła: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, obdarza każdego dobrami duchowymi i doczesnymi.

 Z darem modlitwy i  błogosławieństwem przy betlejemskim żłóbku.

 

Krajowy Duszpasterz Kolejarzy