Straż Ochrony Kolei zapewni bezpieczne podróże na Święta i Sylwestra

Straż Ochrony Kolei zapewni bezpieczne podróże na Święta i Sylwestra

23 grudnia 2021 | Źródło: Komenda Główna Straży Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

O bezpieczeństwo pasażerów podróżujących koleją na świąteczne spotkania oraz  sylwestrową noc zadba Straż Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami innych służb.  Funkcjonariusze strzec będą  porządku publicznego w pociągach, na stacjach kolejowych oraz szlakach kolejowych.

Fot. Komenda Główna Straży Ochrony Kolei

Od 23.12.2021 r. do 07.01.2022 r. każdego dnia blisko 1 tys.  funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei  czuwać będzie, wspólnie z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej, nad  bezpieczeństwem podróżnych udających się  koleją na rodzinne spotkania lub świąteczny wypoczynek. Większa liczba patroli zapewniających bezpieczeństwo podróżnych pojawi się w pociągach pasażerskich oraz na stacjach kolejowych, zwłaszcza tam, gdzie spodziewany jest wzmożony ruch pasażerski. Szczególnym nadzorem zostaną objęte pociągi pasażerskie jadące na południe kraju oraz stacje kolejowe, ze wzmożonym ruchem pasażerskim. Straż Ochrony Kolei czuwać będzie, także nad bezpieczeństwem turystów i osób, które przyjadą pociągami, by spędzić Sylwestra i Nowy Rok w Zakopanem.

 

Fot. Komenda Główna Straży Ochrony Kolei

 

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei będą obecni również   na szlakach kolejowych strzegąc urządzeń, które odpowiadają za bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów. W związku z trwającym kryzysem migracyjnym niezmiennie prowadzone będą także zintensyfikowane działania na obszarze kolejowym przy granicy z Białorusią przy wykorzystaniu  sprzętu zapewniającego efektywne działania zarówno w dzień, jak i w nocy.

Przez całą dobę do dyspozycji podróżnych pozostaje numer alarmowy SOK: (22) 474 00 00.

 

Fot. Komenda Główna Straży Ochrony Kolei