Puchar Włoch w siatkówce kobiet zabarwił się na czerwono.

Puchar Włoch w siatkówce kobiet zabarwił się na czerwono.

05 stycznia 2022 | Źródło: Ferrovie.Info / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Czerwony jak Frecciarossa 1000, klejnot Trenitalii, głównego partnera Ligi Siatkówki Serie A, której Final Four odbędzie się w Rzymie w dniach 5 i 6 stycznia w obecności głowy państwa Sergio Mattarelli, który wręczy nagrody mistrzyniom.

Fot. Ferrovie.Info

Wielka siatkówka powraca do Rzymu - stolicy Włoch, to ważne wydarzenie dla sportowców, ale także siła napędowa dla całego kraju, który także dzięki sportowi odradza się i jest gotowy na czekające go wyzwania.

Dlatego też rola Trenitalia jest fundamentalna: włoskie koleje państwowe przewożą ludzi z pełnym poszanowaniem zasad bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i integracji, a także umożliwiają częste, kapilarne i troskliwe połączenia regionalne, średnio- i dalekobieżne dla pasażerów.

"Znaczenie tego partnerstwa jest związane z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Trenitalia jest mocno zaangażowana w zrównoważony rozwój i integrację społeczną, a sport, w tym przypadku siatkówka kobiet, jest tego najlepszym wyrazem. Jesteśmy szczególnie dumni, że możemy wspierać to wydarzenie sportowe", powiedziała Anna Maria Morrone, dyrektor ds. rozwoju organizacji i ludzi w FS Italiane. Pietro Diamantini, dyrektor Trenitalia High Speed Business, podkreślił "dumę z obecności w tych wydarzeniach w trudnym dla kraju okresie".

Siatkówka kobiet, Finały Pucharu Włoch Frecciarossa. Fot. Ferrovie.Info

 

Nie tylko integracja i wsparcie. Trenitalia wychodzi również naprzeciw obywatelom, oferując specjalne promocje: pociąg Frecciarossa przewozi pasażerów na najważniejsze imprezy sportowe ze zniżkami od 20 do 50%.
Każdego dnia we włoskiej sieci kolejowej funkcjonuje ponad 7 tysięcy połączeń Frecce, Intercity i Regional Trenitalia, dzięki którym osoby wybierające pociąg mogą przemieszczać się bezpiecznie, z poszanowaniem środowiska i z wykorzystaniem zintegrowanych środków transportu.
W rzeczywistości celem Trenitalia jest stworzenie nowego modelu zbiorowej i zintegrowanej mobilności, coraz bardziej bezpiecznej i zrównoważonej, zachęcającej ludzi do korzystania z pociągów, zwłaszcza w przypadku podróży służbowych lub naukowych, ale także zachęcającej do wznowienia ruchu turystycznego.

 

Frecciarossa (Czerwona Strzała). Fot. Ferrovie.Info 

 

Tak więc już jutro turniej finałowy rozpocznie się w Palazzo dello Sport w Roma Eur od półfinałów: Prosecco DOC Imoco Conegliano-Unet E-Work Busto Arsizio, o godz. 16.00 i Igor Gorgonzola Novara-Reale Mutua Fenera Chieri o godz. 18.30, natomiast w czwartek 6 stycznia odbędzie się finał, który rozpocznie się o godz. 17.30.