Nowy Rok, stare problemy. TIR uderzył w pociąg towarowy na przejeździe kolejowym. Nie żyje kierowca

Nowy Rok, stare problemy. TIR uderzył w pociąg towarowy na przejeździe kolejowym. Nie żyje kierowca

05 stycznia 2022 | Źródło: Radio Kielce
PODZIEL SIĘ

Do poważnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Gołuchów, w powiecie pińczowskim. Samochód ciężarowy przewożący zboże uderzył w przejeżdżający pociąg towarowy przewoźnika PKP Cargo. Wykoleiła się lokomotywa i osiem węglarek. Kierowca samochodu nie żyje, a maszynista pociągu został ranny.

05.01.2022. Gołuchów. Zderzenie samochodu ciężarowego z pociągiem. Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie informuje, że do zdarzenia doszło po godzinie 10.00. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego, jadąc od drogi krajowej nr 78 w stronę miejscowości Gołuchów, uderzył w przód lokomotywy, jadącej od strony Chmielnika - mówi.

W wyniku poniesionych obrażeń, kierowca samochodu ciężarowego zginął na miejscu. Trwa ustalanie jego personaliów. Do szpitala trafił z kolei 57-letni maszynista. W zdarzeniu brał też udział 39-letni maszynista-stażysta, który nie został ranny.

Marcin Bajur, rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach dodaje, że wykoleiło się około ośmiu pustych wagonów. Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej.

 

 

Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe informuje, że według wstępnych informacji samochód nie zatrzymał się przed znakiem stop. Dokładne przyczyny zdarzenia ustali jednak specjalna komisja.

- Teren jest zabezpieczony. Na miejscu działają służby ratownicze. Obecnie ustalana jest skala uszkodzeń. Do akcji będą włączone służby techniczne ze specjalistycznym sprzętem. Wykolejona jest lokomotywa i siedem wagonów - mówi Izabela Miernikiewicz.

Trasa kolejowa Chmielnik - Włoszczowice, na której doszło do wypadku, jest czasowo nieprzejezdna. Jest to linia przeznaczona wyłącznie dla ruchu towarowego, który został skierowany na inne linie.

 

Kurier Kolejowy dziękuje redakcji Radia Kielce za udostępnienie informacji, materiałów zdjęciowych i filmowych.