ÖBB Rail Cargo zapewnia teraz bezpośredni transport kolejowy towarów między Austrią a Skandynawią

ÖBB Rail Cargo zapewnia teraz bezpośredni transport kolejowy towarów między Austrią a Skandynawią

11 stycznia 2022 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

ÖBB Rail Cargo Group (RCG) optymalizuje swoje połączenie dla przewozów wagonowych pomiędzy Austrią a Skandynawią dzięki nowej linii TransFER Linz-Skandynawia-Wels. Od początku roku transporty towarowe z Linzu prowadzą przez węzeł RCG Rheinkamp (koło Duisburga) w Niemczech do Malmö w Szwecji, skąd odbywa się dalsza dystrybucja na terenie Skandynawii. Towary mogą być również ładowane do pociągu do Skandynawii w Rheinkamp lub dystrybuowane ze Skandynawii do innych miejsc (w tym w obrębie Niemiec lub do Francji, Belgii lub Holandii).

Fot. ÖBB Rail Cargo Group

TransFER Linz-Skandynawia-Wels dzieli teraz trasę z TransFER Linz-Duisburg-Wels. W ramach operacyjnej konsolidacji połączeń dotychczasowe cotygodniowe kursy okrężne między Linzem a Rheinkamp (koło Duisburga) oraz do Wels zostaną zwiększone z pięciu do sześciu - dwa razy w tygodniu z Rheinkamp do Malmö i z powrotem. Transporty do i z centralnej stacji rozrządowej w Wiedniu są nadal możliwe dzięki kombinacjom TransFER.

Bezpośrednie połączenie end-to-end z regionem Skandynawii

Dzięki nowej trasie do Skandynawii, przeładunek na statek nie jest już konieczny, ponieważ wykorzystywana jest teraz bezpośrednia trasa kolejowa przez most Öresund. Na życzenie klienta TransFER może zostać zorganizowany przez RCG jako połączenie end-to-end od pierwszej do ostatniej mili. Klient nie musi posiadać własnego połączenia kolejowego.

TransNET - sieć

TransNET, nowa cyfrowa mapa ÖBB Rail Cargo Group, dostępna w jedenastu językach i wyposażona w intuicyjny interfejs użytkownika, wyznacza nowe standardy na europejskim rynku przewozów towarowych. Użytkownicy mają do dyspozycji trzy opcje, aby znaleźć żądane połączenie: Mają do wyboru trzy możliwości: mogą wybrać "Go" i "Thanks", aby wybrać punkt początkowy i miejsce docelowe dla swoich towarów, mogą znaleźć swoje połączenie za pomocą naszego dobrze uporządkowanego widoku listy lub po prostu kliknąć na lokalizację na naszej mapie. W ten sposób otwiera się świat możliwości, z połączeniami TransFER i ich kombinacjami, które można połączyć, aby jak najlepiej spełnić swoje potrzeby. Po wybraniu odpowiedniej trasy zostanie ona wyświetlona na mapie i pokaże, jakie usługi są oferowane w wybranych miejscach.

TransFER - połączenie

Grupa ÖBB Rail Cargo Group przewozi towary na całym kontynencie euroazjatyckim za pomocą około 60 połączeń sieciowych i wielu indywidualnie dopasowanych usług TransFER. Jednostki transportowe sięgają od całych wagonów, poprzez transport intermodalny, aż po kompletne rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta. Dodatkowe usługi, takie jak przeładunek, logistyka magazynowa i usługi celne mogą być zarezerwowane w zależności od miejsca wyjazdu i przeznaczenia. RCG troszczy się o wszystkie szczegóły - od pierwszej do ostatniej mili.

SmartLINK - dostęp

Link ÖBB RCG do cyfrowego RCG, a tym samym do całej oferty usług, można znaleźć na stronie smartlink.railcargo.com. SmartLINK nie tylko umożliwia łatwy dostęp do kolei, lecz także daje przejrzysty przegląd wszystkich kroków, które są konieczne do wprowadzenia transportu towarowego na tory. SmartLINK jest bramą do cyfrowego świata logistyki kolejowej. Prowadzi użytkowników przez cztery obszary: klienci wybierają zaplanowane lub dostosowane do ich potrzeb połączenia TransFER, dowiadują się o dostępnych urządzeniach, usługach i dodatkach, które ich interesują. Podróż klienta kończy się nawiązaniem kontaktu z przedstawicielami działu obsługi klienta, którzy wspólnie z nim tworzą unikalną ofertę.

Rail Cargo Group: dział transportu towarowego ÖBB

Grupa Rail Cargo jest jednym z wiodących przedsiębiorstw logistyki kolejowej w Europie. To my kształtujemy branżę - przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę. W całej Europie i poza nią, aż po Azję. Łączymy ludzi, przedsiębiorstwa i rynki - od pierwszej do ostatniej mili. To dzięki naszym 9 393 pracownikom z 34 narodowości w 18 różnych krajach, 460 000 pociągów rocznie, czyli 1260 dziennie, bezpiecznie dociera do celu. Dzięki naszym efektywnym usługom logistycznym typu end-to-end przewozimy rocznie 95 milionów ton netto ładunków. Nasz udział modalny wynosi 28,2 % w całym rynku przewozów towarowych w Austrii, co plasuje nas w czołówce europejskiej. Co roku chronimy klimat Austrii przed emisją ok. 1,1 mln ton CO2. Operacyjne zarządzanie grupą Rail Cargo należy do Rail Cargo Austria AG