Pierwszy pociąg kontenerów-cystern dotarł z Changchun w Chinach do portu śródlądowego w Duisburgu

Pierwszy pociąg kontenerów-cystern dotarł z Changchun w Chinach do portu śródlądowego w Duisburgu

15 stycznia 2022 | Źródło: VTG / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Pierwszy pociąg z ładunkiem kontenerów - cystern ISO z Changchun w Chinach dotarł w ubiegłym tygodniu do Duisport Duisburg nad Renem - trimodalnego hubu logistycznego, zarazem największego hubu śródlądowego w Europie i stał się oficjalnym rozpoczęciem działalności COSCO VTG w zakresie przewozu chemikaliów z Chin do Europy. Pociąg zawierał 28 cystern z nieszkodliwymi chemikaliami, które przejechały koleją 12.000 km. duisport:

Fot. VTG

Transport kolejowy kontenerów-cystern ISO na  nowym jedwabnym szlaku oferuje ekologiczną i oszczędzającą czas alternatywę transportu produktów chemicznych i zapewnia bezproblemowy łańcuch dostaw od punktu do punktu. Regularny  transport produktów chemicznych koleją otwiera nowy ważny obszar działalności dla niemieckiej spółki VTG współpracującej z chińskim COSCO, którego celem jest zapewnienie klientom jeszcze bezpieczniejszej, bardziej niezawodnej i konkurencyjnej usługi.

Duisport - Duisburger Hafen AG oferuje największy port śródlądowy w Europie i tym samym jest doskonałym węzłem dla multimodalnego transportu rzecznego, kolejowego i morskiego do wszystkich miejsc na kontynencie i Morzu Północnym.

 

Pierwszy pociąg kontenerów-cysrtern z Chin w porcie w Duisburgu. Fot. VTG

 

VTG jest światowym ekspertem w zakresie transportu chemicznego

Dział Tank Container Logistics łączy światowe usługi transportowe, logistyczne i wynajmu kontenerów cysternowych. VTG świadczy usługi transportowe i logistyczne przy użyciu około 9.000 kontenerów-cystern.

VTG Tanktainer jest jednym z największych na świecie dostawców usług logistycznych dla chemikaliów. Kontenery zbiornikowe służą przede wszystkim do bezpiecznego transportu produktów płynnych i o kontrolowanej temperaturze w przemyśle chemicznym, olejów mineralnych i sprężonych gazów. Są one szczególnie przydatne w transporcie intermodalnym i mogą dotrzeć do każdego miejsca na świecie, niezależnie od rodzaju transportu.

VTG dostosowało swoją ofertę usług w zakresie logistyki kontenerów zbiornikowych do rosnącej internacjonalizacji rynków. Szczególną rolę odgrywa przy tym 50-procentowy udział w spółce joint venture COSCO VTG Tanktainer Ltd. w Chinach. Chiński partner joint venture COSCO jest jedną z największych na świecie grup logistycznych.

 

Pierwszy pociąg kontenerów-cysrtern z Chin w porcie w Duisburgu. Fot. VTG

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Zespół ÖBB szuka wzmocnień - tylko w tym roku ponad 1.100 miejsc dla praktykantów Zespół ÖBB szuka wzmocnień - tylko w tym roku ponad 1.100 miejsc dla praktykantów
Następny artykuł Stadler dostarczy do 504 tramwajów dla niemiecko-austriackiego konsorcjum projektowego Stadler dostarczy do 504 tramwajów dla niemiecko-austriackiego konsorcjum projektowego