TMH ogłoszono zwycięzcą przetargu na dostawę 70 pociągów Iwołga (560 wagonów) do Argentyny

TMH ogłoszono zwycięzcą przetargu na dostawę 70 pociągów Iwołga (560 wagonów) do Argentyny

20 stycznia 2022 | Źródło: Transmashholding / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Argentyńskie Ministerstwo Transportu ogłosiło, że TMH International (spółka zależna należąca w całości do Transmashholding, TMH) wygrała przetarg na dostawę 70 pociągów elektrycznych prądu przemiennego (560 wagonów) za łączną kwotę 864 mln USD. 864 MLN USD.

Pociąg Iwołga. Fot. TWZ TMH

Międzynarodowy przetarg przeprowadzony przez stronę argentyńską obejmuje projekt, produkcję, dostawę i obsługę posprzedażną 8-wagonowych pociągów elektrycznych dla szerokości toru 1676 mm. W kilku etapach oceniano nie tylko parametry techniczne i ekonomiczne, ale także przydatność ofert do spełnienia oczekiwań współczesnych pasażerów. W sumie proces wyboru dostawcy trwał ponad 3 lata.

Dostawa pociągów elektrycznych do Argentyny jest pierwszym tego typu projektem TMH realizowanym na dalekiej zagranicy.

Dostawy mają się rozpocząć 27 miesięcy po wejściu w życie umowy i zakończyć w ciągu czterech lat. Pociągi będą wykorzystywane do dojazdów do pracy pomiędzy Buenos Aires a miastami satelickimi.

 

Wnętrze rosyjskiego pociągu elektrycznego Iwołga. Fot. Fot. TWZ TMH

 

Modyfikacja Ivolgi dla Argentyny zostanie zaprojektowana przez największe rosyjskie centrum inżynieryjne w ramach TMH Group, TMH Engineering, które posiada biura w dziewięciu miastach i zatrudnia łącznie ponad 1100 pracowników.

Platforma kolejki elektrycznej Ivolga to w 100% rosyjski projekt, który wykorzystuje najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne do organizacji transportu miejskiego, podmiejskiego i międzyregionalnego z prędkością do 160 km/h. Pociągi produkowane na jej bazie składają się w ponad 90% z komponentów produkcji rosyjskiej, w tym ze wszystkich głównych systemów i zespołów, co pozwala firmie dostarczać zamówienia do wielu rosyjskich podwykonawców z różnych regionów kraju. W ciągu najbliższych kilku lat przy produkcji pociągów elektrycznych dla Argentyny zostanie zatrudnionych około 25 000 osób z różnych rosyjskich przedsiębiorstw.

 

Pociągi Iwołga. Fot. TWZ TMH

 

Pociągi Ivolga produkowane są w zakładach Twerskiej Fabryki Wagonów (TWZ), wchodzącej w skład TMH. Do tej pory wyprodukowano ponad 440 wagonów. "Pociągi Ivolga kursują już na Centralnej Magistrali Moskiewskiej, nowym systemie transportowym oddanym do użytku w stolicy Rosji w 2019 roku.