Flota włoskiego przewoźnika GTS Rail powiększa się o dwie nowe lokomotywy TRAXX 494

Flota włoskiego przewoźnika GTS Rail powiększa się o dwie nowe lokomotywy TRAXX 494

21 stycznia 2022 | Źródło: Ferrovie. Info / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W listopadzie 2021 roku włoski operator transportu intermodalnego GTS Rail i globalny dostawca rozwiązań mobilnościowych, wówczas jeszcze Bombardier Transportation podpisali kontrakt na dostawę trzech nowych lokomotyw BOMBARDIER TRAXX DC3 E.494. Tym samym, po realizacji zamówienia flota lokomotyw TRAXX firmy GTS Rail powiększy się łącznie do 20 maszyn, wszystkie wyprodukowane przez Bombardiera, w tym osiem najnowszej generacji. Lokomotywy są produkowane w zakładach Bombardiera w Vado Ligure a ich dostawa winna rozpocząć się od września 2021 roku. Pandemia Covid-19 zapewne zrobiła swoje i nie we wrześniu ale dopiero teraz 20 stycznia 2022 r. dwa nowe TRAXX-y 494 opuściły fabrykę Alstom w Vado Ligure.

 

Fot. Alessio Muciaccia / Ferrovie. Info

Są to lokomotywy 494 596 "Nessun Dorma" i 494 597 "Vittoria", obie z modułem Last Mile. Oczywiście malatura charakterystyczna dla przewoźnika - czarno-pomarańczowa, natomiast warto zauważyć, że na froncie nadal widnieje znak firmowy Bombardiera, którego dział kolejowy został wykupiony przez grupę Alstom.

Obie lokomotywy mają dotrzeć do Apulii, gdzie mieści się siedziba GTS Rail, w ciągu kilku najbliższych dni. Brakuje jeszcze trzeciej maszyny 494 598, która będzie nazywać się "Gianni Petrini".

Lokomotywy E.494 TRAXX DC3 należą do europejskiej platformy Bombardier TRAXX i są najlepiej sprzedającymi się lokomotywami towarowymi we Włoszech.

Jak informuje przewoźnik wszystkie jego lokomotywy charakteryzujące się wysokim poziomem eksploatacji i dużymi przebiegami miesięcznymi, są objęte umową Full Maintenance, co stanowi kolejny atut producenta dzięki czemu może on zaproponować swoim klientom kompletną ofertę.  

 

Lokomotywa Bombardier TRAXX DC3 w służbie GTS Rail. Fot. Bombardier Transportation

 

Bombardier Transportation (obecnie ALSTOM) Włochy 

Bombardier Transportation obecnie ALSTOM jest wiodącym dostawcą taboru kolejowego, sygnalizacji i usług serwisowych we Włoszech. Zakład w Vado Ligure produkuje lokomotywy E.464 i TRAXX na rynek włoski i europejski, a w 2019 roku świętował swoją dwutysięczną lokomotywę.