Nowy serwis intermodalny pomiędzy Stambułem a Monachium

Nowy serwis intermodalny pomiędzy Stambułem a Monachium

25 stycznia 2022 | Źródło: COBANTUR BOLTAS / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Turecko-niemiecka grupa logistyczna COBANTUR BOLTAS rozszerza swoją ofertę usług w zakresie intermodalnego transportu kolejowego. Pociąg Intermodalny zarządzany przez Deutsche Gesellschaft für kombinierten Güterverkehr mbH & Co. KG (Kombiverkehr) na zlecenie firmy spedycyjnej rozpoczął 21 stycznia swoją pierwszą podróż z Monachium do Halkali w Turcji. Trakcję na trasie przelotowej na zlecenie Kombiverkehr zapewnia DB Cargo AG. Pociąg będzie kursował początkowo raz w tygodniu w obu kierunkach. Drugi kurs w obie strony jest już w przygotowaniu.

 

 

 

Fot. COBANTUR BOLTAS

 

Pociąg pokonuje w każdą stronę dystans około 2.000 kilometrów i przekracza sześć granic państwowych - bez konieczności przeładunku kontenerów.  W porównaniu z transportem drogowym nowy pociąg Intermodalny oszczędza prawie 80 ton CO2 w podróży w obie strony, co odpowiada redukcji emisji o 70 procent.

"Od lat realizujemy połączenia kolejowe przez Alpy z promem w Trieście na trasie Turcja-Bawaria i z powrotem - i będziemy to robić nadal", mówi Iskender Cobanoglu, dyrektor zarządzający w firmie Boltas - niemieckiej części grupy logistycznej. Nowy pociąg intermodalny uzupełnia tę ofertę, klienci grupy COBANTUR BOLTAS mogą teraz wybrać, która z dwóch dróg transportowych jest dla nich lepsza.

W zależności od miejsca przeznaczenia w Turcji, czasu tranzytu lub np. transportu towarów szczególnie niebezpiecznych, trasa lądowa, która w 100 procentach obsługiwana jest przez kolej, może być lepszym rozwiązaniem. "W ten sposób wysyłamy wyraźny sygnał na korzyść kolei, uniezależniamy się od niedoboru kierowców ciężarówek i jesteśmy jeszcze bardziej przyjaźni dla klimatu", mówi Cobanoglu.

 

Fot. COBANTUR BOLTAS

 

Aby umożliwić realizację tego ambitnego projektu, prowadziliśmy intensywne negocjacje z przewoźnikami, terminalami i władzami" - mówi Alexander Ochs, dyrektor zarządzający operatora z Frankfurtu.

Kombiverkehr, który jest w dużej mierze odpowiedzialny za uruchomienie usługi, jest przekonany o postępie w oparciu o historię współpracy między partnerami. Opcja transportu intermodalnego jest wysiłkiem zespołowym, bardzo dobrze skalkulowanym krokiem. Aby zapewnić wydajny i kompletny pakiet usług, firma prowadziła intensywne negocjacje z dostawcami trakcji, terminalami i władzami. Partnerzy są przekonani, że nowa usługa przyniesie wartość dodaną na rynku, czego dowodem jest poparcie oficjalnych władz

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Bydgoska PESA przed terminem zakończyła dostawy tramwajów Twist dla Śląska. Bydgoska PESA przed terminem zakończyła dostawy tramwajów Twist dla Śląska.
Następny artykuł Zhakowano Koleje Białoruskie po przewiezieniu rosyjskich żołnierzy Zhakowano Koleje Białoruskie po przewiezieniu rosyjskich żołnierzy