Dwa zdarzenia z udziałem pociągu w powiecie namysłowskim. Ofiara śmiertelna. Niesprawne rogatki?

Dwa zdarzenia z udziałem pociągu w powiecie namysłowskim. Ofiara śmiertelna. Niesprawne rogatki?

16 lutego 2022 | Źródło: Opolskie Ratownictwo / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj (16.02.2022r.) w powiecie namysłowskim miały miejsce dwa zdarzenia. Około godziny 18.30. bus zderzył się z pociągiem osobowym Polregio na przejeździe drogowo - kolejowym w miejscowości Wilków. Nie działała sygnalizacja świetlna i nie były opuszczone rogatki. Wcześniej około godziny 14.00. służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o śmiertelnym  potrąceniu mężczyzny przez pociąg osobowy w Namysłowie. Do zdarzenia doszło między przejazdami kolejowymi na ulicy Józefa Piłsudskiego a Łączyńską.

Fot. Opolskie Ratownictwo

 

Mężczyzna został potrącony przez pociąg osobowy Polregio relacji Wrocław Główny – Lubliniec. Po dojeździe na miejsce służb odstąpiono od udzielenia pomocy. Mężczyzna zginął na miejscu. Trwa ustalanie czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy też umyślne działanie.

 

Fot. Opolskie Ratownictwo

 

O godzinie 18:45 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z pociągiem osobowym na przejeździe drogowo - kolejowym kategorii B w miejscowości Wilków, w powiecie namysłowskim.

Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie poinformowała, że działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zagrożenia. Dwie osoby podróżujące pojazdem nie doznały żadnych obrażeń i odmówiły udzielenia im kwalifikowanej pierwszej pomocy.
 

Fot. Opolskie Ratownictwo

 

- W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, wstępne ustalenia wskazują, że w chwili, gdy pociąg ruszył ze stacji, nie działała sygnalizacja świetlna na przejeździe kolejowym oraz nie były opuszczone rogatki. Ponieważ pociąg dopiero ruszył, jego prędkość była niewielka, w efekcie skutki tego zdarzenia są naprawdę niewielkie. Cała sprawa będzie jeszcze wyjaśniana, dlaczego rogatki i sygnalizacja nie były aktywne w momencie przejazdu pociągu przez skrzyżowanie - poinformował asp. Paweł Chmielewski oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Stadler dostarczy 20 pojazdów typu FLIRT dla niemieckio - holenderskiego ruchu transgranicznego. Stadler dostarczy 20 pojazdów typu FLIRT dla niemieckio - holenderskiego ruchu transgranicznego.
Następny artykuł Pierwszy z sześciu zamówionych, wąskotorowych pojazdów Stadlera dotarł do Cagliari na Sardynii. Pierwszy z sześciu zamówionych, wąskotorowych pojazdów Stadlera dotarł do Cagliari na Sardynii.