Koleje ułatwiają uchodźcom z Ukrainy dalszą podróż do Niemiec - w planach specjalne pociągi

Koleje ułatwiają uchodźcom z Ukrainy dalszą podróż do Niemiec - w planach specjalne pociągi

27 lutego 2022 | Źródło: Deutsche Bahn
PODZIEL SIĘ

Deutsche Bahn zezwala uchodźcom z ukraińskim paszportem lub dowodem osobistym na bezpłatne korzystanie ze wszystkich pociągów dalekobieżnych z Polski do Niemiec. Obowiązuje to od dzisiejszej niedzieli. Celem jest ułatwienie uchodźcom kontynuowania podróży od granicy i na terenie Niemiec.

 

Fot. Deutsche Bahn

 

W tym celu DB pozostaje w ścisłym kontakcie z rządem federalnym, Federalnym Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Spraw Miejskich, władzami federalnymi i krajowymi oraz kolejami partnerskimi w sąsiednich krajach, Polsce, Czechach i Austrii. Wspólnie z polskimi kolejami DB przygotowuje się do szybkiego uruchomienia dodatkowych potrzebnych zdolności przewozowych. We współpracy z polskimi kolejami państwowymi można do tego celu wykorzystać dodatkowe wagony i pociągi specjalne.

 

27.02.2022r. Pociąg PKP Intercity relacji Przemyśl - Berlin na Dworcu Głównym we Wrocławiu.
Fot. Andrzej Szarometa

 

Obecnie codziennie kursuje 6 pociągów dalekobieżnych Eurocity z Polski do Niemiec, wszystkie przez przejście graniczne Frankfurt/Oder. Pociągi dalekobieżne mają swoje stacje początkowe w Warszawie, Gdańsku, Przemyślu (granica z Ukrainą)/Krakowie, Wiedniu/Wrocławiu.