Wszystkie przejścia kolejowe między siecią kolejową Ukrainy i Rosji zniszczone (zdjęcia)

Wszystkie przejścia kolejowe między siecią kolejową Ukrainy i Rosji zniszczone (zdjęcia)

28 lutego 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

26 lutego Kurier Kolejowy informował,że ukraińskie wojsko wysadziło w powietrze wszystkie węzły kolejowe łączące sieci kolejowe Ukrainy i Federacji Rosyjskiej. Koleje Ukraińskie poinformowały, że zrobiono to, aby zapobiec możliwości dostarczania rosyjskiego sprzętu wojskowego na Ukrainę drogą kolejową. Publikujemy dzisiaj zdjęcia z jednego ze zniszczonych przejść granicznych pomiędzy Ukrainą a Rosją, które otrzymaliśmy od naszego kolegi z Ukrainy.

 

Zniszczony kolejowy most graniczny. Fot. UZ Fun

 

Koleje Ukraińskie zapowiedziały całkowite przeorientowanie transportu towarowego do Europy i rozwijanie Jedwabnego Szlaku, ale z pominięciem Rosji. Firma gotowa jest stać się pełnoprawnym członkiem łańcucha logistycznego Unii Europejskiej. Koleje Ukraińskie będą również nadal rozwijać transport z krajami azjatyckimi, w tym z Chinami, oraz zapewniać wysokiej jakości i szybką logistykę między Azją a UE, ale bez udziału Rosji.

 

Wysadzony most kolejowy na przejściu granicznym. Fot. UZ Fun.

 

Zniszczona infrastruktura graniczna. Fot. UZ Fun.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Lokomotywa spalinowa 6Dg-139 w nowej malaturze CARGOUNIT w służbie Lotos Kolej. Lokomotywa spalinowa 6Dg-139 w nowej malaturze CARGOUNIT w służbie Lotos Kolej.
Następny artykuł Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP S.A. o działaniach polskich kolei na rzecz uchodźców z Ukrainy Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP S.A. o działaniach polskich kolei na rzecz uchodźców z Ukrainy