Marcowa korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

Marcowa korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

07 marca 2022 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Od niedzieli 13 marca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Jest to związane m.in. z trwającą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, pracami na liniach Warszawa - Łowicz oraz Warszawa - Małkinia - Szulborze Wielkie, a także weekendowym zamknięciem jednego z torów linii średnicowej podmiejskiej. Ten rozkład jazdy będzie obowiązywać do 11 czerwca.

Fot. Koleje Mazowieckie

Od 19 do 20 marca zostanie zamknięty tor nr 3 podmiejskiej linii średnicowej. W związku z tym pociągi KM w kierunku wschodnim będą kursować przez linię średnicową dalekobieżną, przez stację Warszawa Gdańska, lub w skróconej relacji do/z Warszawy Głównej, Wschodniej lub Zachodniej.

Szczegółowe zmiany dla poszczególnych linii:

R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 2 i 3 kwietnia, ze względu na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków, będzie się odbywał po jednym czynnym torze.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii, oprócz prac w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Sochaczew – Bednary, rozpocznie się także modernizacja stacji Ożarów Mazowiecki oraz wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Sochaczew. Spowoduje to bardzo duże utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów, a co za tym idzie, częste zmiany w rozkładzie jazdy. Ponadto w wybrane dni, na odcinkach Łowicz Główny – Bednary – Sochaczew – Teresin Niepokalanów, będzie kursowała ZKA.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

Z uwagi na budowę tunelu drogowego w Zielonce, ruch pociągów w całym terminie obowiązywania tej korekty będzie odbywał się jednotorowo na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka. Część połączeń zostanie odwołana, pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy. W celu złagodzenia utrudnień zostaną uruchomione pociągi wahadłowe Warszawa Wileńska – Ząbki, oraz dodatkowe połączenia na linię średnicową. 

Ponadto w dni robocze na odcinku Tłuszcz – Warszawa Wschodnia/Gdańska honorowane będą bilety KM w następujących pociągach IC:

  • 10112/3 „ZAMENHOF” relacji Białystok – Warszawa Zachodnia
  • 81102/3 „PODLASIAK” relacji Świnoujście – Suwałki (w dniach 21-25.03 pociąg kursuje przez stację Warszawa Gdańska).

R8 Warszawa - Radom Główny - Skarżysko Kamienna

Od 13 marca będzie funkcjonować nowy przystanek Warka Miasto. Z uwagi na prace związane z zabudową systemu sterowania ruchem kolejowym, w dniach 19 i 20 marca, 2 i 3 kwietnia oraz 9 i 10 kwietnia, ruch pociągów na odcinku Dobieszyn – Radom będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Część pociągów skończy i rozpocznie bieg na stacji Dobieszyn, zmianie ulegnie także rozkład pozostałych. Ponadto pociągi 21610 oraz 12621/12559 w wybrane dni na odcinku Radom – Dobieszyn zostaną zastąpione przez ZKA.

R61 Tłuszcz - Ostrołęka

Na linii wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związane z pracami remontowymi: od 21 marca od godz. 8:00 do 24 marca do godz. 15:00 na odcinku Tłuszcz- Wyszków. W zamian za odwołane pociągi, zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R81 Radom - Dęblin

Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej w wybranych terminach, ruch pociągów na odcinku Żytkowice – Garbatka Letnisko, Radom – Jedlnia Letnisko oraz Pionki – Jedlnia Letnisko będzie odbywał się po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany rozkładu jazdy w terminie organizacji zamknięciowej.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy są na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-13-iii-11-vi-2022r