W 160 lecie powstania VR Group przekazuje 160.000 euro na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

W 160 lecie powstania VR Group przekazuje 160.000 euro na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

18 marca 2022 | Źródło: VR Group / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

VR obchodziła wczoraj (17.03.2022r) swoje 160. urodziny. Regularne przewozy kolejowe na trasie Helsinki - Hämeenlinna rozpoczęły się w Finlandii 17 marca 1862 r. Obecnie ta odpowiedzialna firma usługowa stawia sobie za cel zapewnienie neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości transportu publicznego oraz budowanie lepszej przyszłości wraz ze swoimi pracownikami i klientami. VR przekaże darowiznę na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

 

Fot. Koleje Fińskie

 

"Kolej ma wspaniałą, długą historię, a VR zawsze była ważnym elementem rozwoju Finlandii. Można powiedzieć, że VR już wtedy było w czołówce pionierskiego ducha Tesli. VR nadal odgrywa kluczową rolę w fińskim społeczeństwie, w ułatwianiu codziennych podróży i w transporcie przemysłowym. Dzisiejsza VR Group jest odpowiedzialną, innowacyjną i wszechstronną firmą usługową" - mówi dyrektor generalny Lauri Sipponen.

Z tej okazji VR oferuje swoim klientom niespodzianki w pociągach i wprowadza ofertę biletów okresowych, do niedzieli 20 marca, w aplikacji VR Matkalla można kupić 90-dniowy bilet okresowy w cenie biletu 45-dniowego.

 

Zdjęcie: Muzeum Kolei w Finlandii

 

Opieranie się na wieloletnim doświadczeniu i solidnej wiedzy fachowej to dobry sposób na budowanie zrównoważonej przyszłości. VR jest zaangażowana w promowanie transportu publicznego neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla jako części rozwiązania kryzysu klimatycznego i pracuje nad osiągnięciem celu rządu fińskiego, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2035. Już dziś transport kolejowy jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, a około 80% pociągów towarowych jeździ na czystej, odnawialnej energii elektrycznej. Chcemy być prekursorem odpowiedzialnego biznesu i wskazywać innym drogę do naśladowania" - mówi Sipponen.

Fot. Janne Mikkila / Koleje Fińskie

 

W stusześćdziesięciolecie darowizna na pomoc humanitarną na Ukrainie

VR informowało wcześniej o swoich działaniach na rzecz Ukrainy. W marcu paszport ukraiński uprawnia do bezpłatnego podróżowania pociągami dalekobieżnymi i podmiejskimi VR. VR chce ułatwić podróż uchodźcom przybywającym do Finlandii i pomóc im w spotkaniu z bliskimi. Teraz darowizna za rok jubileuszowy zostanie skierowana także na Ukrainę.

Wszyscy myślimy o wojnie na Ukrainie i solidaryzujemy się z naszymi kolegami pracującymi na kolei ukraińskiej, którzy odgrywają ważną rolę w ewakuacji ludności cywilnej. Chcemy zwiększyć nasze wsparcie dla Ukraińców, dlatego z okazji tej rocznicy przekazujemy 160 000 euro na pomoc humanitarną. W czasach kryzysu koleje odgrywają ważną rolę dla społeczeństwa, zarówno na Ukrainie w trakcie działań wojennych, jak i tutaj w Finlandii - najpierw w obliczu wyzwań związanych z pandemią, a teraz także pomagając naszym klientom w radzeniu sobie z pośrednimi skutkami kryzysu ukraińskiego" - mówi Sipponen.