Kolejna lokomotywa Siemens Vectron MS - "Orzech" powiększa flotę CARGOUNIT

Kolejna lokomotywa Siemens Vectron MS - "Orzech" powiększa flotę CARGOUNIT

18 marca 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W listopadzie ubiegłego roku CARGOUNIT - lider rynku wynajmu lokomotyw w Europie Środkowej, nową lokomotywę Vectron nazwaną "Tomasz" wydzierżawił gdańskiemu przewożnikowi Lotos Kolej. W grudniu, kolejny Vectron tego samego właściciela  "Magdalena" trafił do firmy METRANS specjalizującej się w transporcie intermodalnym. Tymczasem na terenie lokomotywowni Poznań Franowa pojawił się kolejny Vectron MS w barwach CARGOUNIT, oczekujący na formalne dopuszczenie do eksploatacji, tym razem nazwana "Orzech".

  

Fot. Łukasz Piotrowski

Jak wczesniej informowaliśmy na portalu Kuriera Kolejowego, CARGOUNIT oznacza kolejne maszyny imionami swoich pracowników, doceniając w ten sposób ich wkład w rozwój firmy i systematyczne powiększanie floty. Jest nawet za wczasu przygotowana lista osób i kolejność w jakiej nadawane będą imiona trafiającym do spółki lokomotywom.

Nieco tajemnicze wydało nam się nazwanie najnowszej lokomotywy - "Orzech". Wyjaśniliśmy u źródła, czyli u Łukasza Boronia, prezesa zarządu spółki. Okazało się, że nowa maszyna zawdzięcza swoją nazwę panu Piotrowi Orzechowskiemu, dyrektorowi operacyjnemu spółki, jednemu z najbardziej załużonych pracowników, pośród tych którzy przyczynili się do rozwoju CARGOUNIT. Jak powiedział prezes w firmie pracuje kilku Piotrów, stąd też pomysł na nazwę Orzech, wskazującą na konkretną osobę.

 

Fot. Łukasz Piotrowski

 

Nowy nabytek CARGOUNIT, wyprodukowany w Monachium jest 9 Vectronem w spółce i trzecim z umowy ramowej obejmującej dostawę 10 + 20 w prawie opcji pojazdów tej serii. Maszyna już niebawem zasili flotę jednego z liczących sie polskich przewoźników, ale o tym wkrótce .....