Koleje Ukraińskie wznowiły prace nad elektryfikacją odcinka kolejowego Kowel-Izow

Koleje Ukraińskie wznowiły prace nad elektryfikacją odcinka kolejowego Kowel-Izow

21 marca 2022 | Źródło: Centrum Strategii Transportowych / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Koleje Ukraińskie wznowiły prace nad elektryfikacją odcinka kolejowego Kowel-Izow i zamierzają zakończyć je zgodnie z harmonogramem, czyli do 1 czerwca. Poinformował o tym na swoim kanale Telegram Aleksander Kamyszyn, prezes zarządu Kolei Ukrańskich.

 

Fot. https://cfts.org.ua/

 

Kamyszyn zauważył, że UZ rozpoczęło prace jesienią ubiegłego roku, a do końca bieżącego roku wykonano prawie połowę robót. W styczniu i lutym kontynuowano również prace nad elektryfikacją linii.

"Pozwoli nam to na zwiększenie przepustowości głównego węzła z Polską, która jest obecnie naszym kluczowym partnerem w przewozach towarowych" -  powiedział Aleksander Kamyszyn

Według szefa UZ, firma nadal pełni swoją funkcję społeczną, polegającą na ewakuacji ludności i dostarczaniu pomocy humanitarnej. "Teraz jednak coraz bardziej koncentrujemy się na odbudowie "gospodarki kolejowej"" - dodał Kamyszyn.

"Wojna sprawiła, że przejścia na zachodzie stały się jeszcze ważniejsze dla pracowników kolei, więc projekt nabrał jeszcze większego znaczenia. Prawie wszystkie materiały zostały już zakupione" - podsumował szef UZ.