Powstanie nowoczesny kompleks utrzymania taboru w Skarżysku - Kamiennej

Powstanie nowoczesny kompleks utrzymania taboru w Skarżysku - Kamiennej

04 kwietnia 2022 | Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
PODZIEL SIĘ

4 kwietnia 2022 r. wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel wziął udział w rozpoczęciu budowy kompleksu utrzymaniowego w Skarżysku-Kamiennej, na który składa się hala napraw taboru oraz pełne zaplecze administracyjno-techniczne.

 

Wizualizacja: POLREGIO S.A.

 

- Chcemy, by polska kolej była bezpieczna, komfortowa, przewidywalna i ekologiczna. Dlatego inwestujemy w infrastrukturę kolejową, modernizujemy tory, dworce, tabor kolejowy. Ale nowoczesna kolej to też centra utrzymaniowe, takie jak to w Skarżysku-Kamiennej, którego budowę dziś inaugurujemy  - powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Inwestycja w Skarżysku-Kamiennej o wartości prawie 40 mln zł jest realizowana w ramach wieloletniej umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego a POLREGIO SA. W kompleksie powstanie przejazdowa myjnia dla pojazdów kolejowych ze stanowiskami mycia podwozia oraz nawadniania taboru. Budowa nowoczesnego punktu utrzymania taboru obejmie też halę z pełnym zapleczem socjalno-biurowym, warsztatami i profesjonalnym magazynem wysokiego składowania.

Zaprojektowane obiekty wpisują się w światowy trend zmierzający do wykorzystania odnawialnych źródeł energii, a także rozwiązań technologicznych przyjaznych środowisku.