Życzenia Krajowego Duszpasterza Kolejarzy ks. E. Zarębińskiego na święta Zmartwychwstania Pańskiego

Życzenia Krajowego Duszpasterza Kolejarzy ks. E. Zarębińskiego na święta Zmartwychwstania Pańskiego

15 kwietnia 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Zaufajmy mocy Krzyża i Zmartwychwstania, która jest potężniejsza od słabości jakichkolwiek ludzkich podziałów!

Jan Paweł II.

Fot. Archiwum KK

 

Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, święta pokoju i miłosierdzia.

Mimo lęków, obaw, bezsilności wobec okrucieństwa wojny, bólu i cierpienia, jakie dotykają naszych braci, z nadzieją i ufnością oczekujemy na słowa, które zwiastują nam wielką radość: Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Biblijne przesłanie o miłości Boga do człowieka, uwieńczonej zwycięstwem Chrystusa nad złem i śmiercią, nabiera w tych okolicznościach wyjątkowego znaczenia. Dziś, gdy świat woła o wielką krucjatę miłości, szczególnie potrzebujemy, aby światło Zmartwychwstania rozpromieniło i uwrażliwiło nasze serca. Niech zwycięstwo Chrystusa umacnia nas w dawaniu świadectwa, w przekazywaniu pokoju i nadziei każdemu, kto pojawi się  na naszej drodze.

Życzę wszystkim, abyśmy przeżyli Wielką Niedzielę w duchu wdzięczności za dar tajemnic paschalnych, z wiarą w bezgraniczną Bożą miłość, która jest potężniejsza od śmierci. Niech paschalna radość pogłębi w Waszych rodzinach ufność w moc Bożego miłosierdzia.

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza całą rodzinę kolejarską zdrowiem, radością
i wspiera swą łaską w budowaniu dobra i w podejmowanych wysiłkach. Niech umacnia wiarę, nadzieję i miłość. Niech w znaku pustego grobu napełnia nas pewnością, że do Niego należy ostateczne zwycięstwo nad śmiercią.

Otoczmy modlitwą i wdzięcznością kolejarzy służących z oddaniem i odpowiedzialnością naszemu społeczeństwu oraz wszystkich niosących pomoc osobom, które przybyły do naszego kraju z ogarniętej wojną Ukrainy. Okażmy także życzliwość i troskę ludziom potrzebującym naszego wsparcia: starszym, samotnym, chorym.

Życzę, aby Święta Wielkanocne był czasem pokoju, ciepła, dobroci i bliskości z tymi, których kochacie. Otwórzmy się na przeżywanie wielkich tajemnic naszej wiary! Pomóżmy wszystkim doświadczyć prawdziwej radości, jaka płynie ze Zmartwychwstania Chrystusa!

 

Z darem modlitwy i błogosławieństwem dla kolejarskich

Krajowy Duszpasterz Kolejarzy  

 

 

Lublin, Wielkanoc 2022 r.