Metro w Monachium otrzymuje nowe pociągi, najnowszej generacji firmy Siemens

Metro w Monachium otrzymuje nowe pociągi, najnowszej generacji firmy Siemens

27 kwietnia 2022 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Stadtwerke München (SWM - Monachijskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej) kontynuuje modernizację floty metra spółki Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG). Dzisiaj, w środę 27 kwietnia 2022 r. SWM i MVG odebrały w bazie technicznej we Fröttmaning pierwszy z 22 pociągów typu C2 z trzeciej serii dostaw (tzw. opcja druga). Tamże pociąg zostanie przygotowany do eksploatacji, przejdzie szczegółowe testy i zostanie dopuszczony do ruchu pasażerskiego.

Fot. SMW / MVG

 

Równocześnie z dostawą pierwszego pociągu z opcji 2, Stadtwerke München zleciły firmie Siemens Mobility dostawę kolejnych 18 sześciowagonowych pociągów metra typu C2. Firma Siemens została wybrana w ogólnoeuropejskim przetargu. Oznacza to, że w przyszłości w monachijskiej sieci metra będzie kursować łącznie 85 pociągów C2. 

Ingo Wortmann, Prezes Zarządu Münchner Verkehrsgesell-schaft (MVG) - "Bardzo się cieszę, że wraz z rozpoczęciem dostaw trzeciej serii dostaw wykonujemy dziś kolejny ważny krok w modernizacji floty pojazdów monachijskiego metra. Ten typ pojazdu jest już u nas eksploatowany od 2016 r., więc zamawiając kolejne pojazdy tej serii, stawiamy na sprawdzoną technologię, aby stopniowo kontynuować wymianę starzejących się samochodów typu A". 

Od lewej:  Albrecht Neumann, dyrektor generalny ds. taboru kolejowego w Siemens Mobility,
Ingo Wortmann, prezes zarządu Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG),
dr Konrad Schober, prezes okręgu.
Fot. SMW / MVG

 

Albrecht Neumann, dyrektor generalny ds. taboru w Siemens Mobility - "Bardzo się cieszymy, że Stadtwerke München zleciły nam dostawę kolejnych 18 sześciowagonowych pociągów metra. Dzięki temu flota C2, łącząca niezawodność i innowacyjność, liczy 85 pociągów. Pociągi C2 usprawniają transport publiczny w naszym rodzinnym mieście Monachium, zwiększając komfort pasażerów, pojemność i zrównoważony rozwój." 

 

Fot. SMW / MVG

Konrad Schober, Prezes Okręgu "Rozwój transportu lokalnego w rejonie Wielkiego Monachium ma kluczowe znaczenie, ponieważ transport publiczny odgrywa kluczową rolę w radzeniu sobie z rosnącym natężeniem ruchu. Jako organ nadzoru technicznego nad pociągami metra i tramwajami, rząd Górnej Bawarii jest niezawodnym partnerem w zakresie homologacji nowych pojazdów szynowych. Cieszę się, że dziś możemy przekazać pierwszy pociąg serii C2.13 do procesu homologacji. Dzięki temu możliwe jest stałe przekazywanie do eksploatacji serii pojazdów C2."

Pojazdy te są szczególnie przyjazne dla środowiska i energooszczędne. Przy wyborze materiałów zwrócono uwagę na komponenty przyjazne dla środowiska, które w 97% nadają się do recyklingu. Oczywiście, jak wszystkie nowoczesne pojazdy metra, pociągi oddają energię do sieci podczas hamowania. W ten sposób nowe pojazdy jeszcze bardziej poprawiają bilans emisji CO2 w Monachium i sprawiają, że transport publiczny w tym mieście jest jeszcze bardziej zrównoważony. Pojazdy zostaną wyprodukowane w zakładzie Siemens Mobility w Wiedniu i dostarczone w latach 2024/2025. Wózki jezdne pochodzą z zakładu w Grazu. 

 

Fot. SMW / MVG