Szkoła kolejowa w Brunszwiku dysponuje pierwszym na świecie symulatorem lokomotywy Eurodual

Szkoła kolejowa w Brunszwiku dysponuje pierwszym na świecie symulatorem lokomotywy Eurodual

02 maja 2022 | Źródło: https://bahnblogstelle.net / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Firma Norddeutsche Eisenbahnfachschule GmbH (NEF) uruchomiła w swoim zakładzie w Brunszwiku pierwszy na świecie symulator oparty na lokomotywie Stadler typu Eurodual (klasa 159).

Pierwszy symulator lokomotywy Eurodual. Fot. bahnblogstelle.net

Symulator powstał we współpracy między szkołą kolejową, firmą wynajmującą pojazdy szynowe European Loc Pool (ELP) oraz producentem symulatorów, firmą Zusi. Symulator został przekazany w użytkowanie pod koniec marca br.

Jak wyjaśnił niedawno dyrektor zarządzający NEF Robert Nahrstedt, celem tego projektu jest szkolenie przyszłych maszynistów, którzy uczą się w szkole kolejowej, na jednym z najnowocześniejszych symulatorów. Jednocześnie zainteresowane przedsiębiorstwa kolejowe mają możliwość szkolenia swoich maszynistów na symulatorze Eurodual.

Sześcioosiowe lokomotywy dwusystemowe typu Eurodual, które są budowane w Walencji (Hiszpania), mogą pracować na liniach z siecią trakcyjną pod napięciem i bez niej. Niektórzy operatorzy kolejowi w Niemczech i innych krajach europejskich już korzystają z tej potężnej maszyny.