Trofeum wyścigu kolarskiego Giro d'Italia zostało przewiezione pociągiem z Pescary do Jesi.

Trofeum wyścigu kolarskiego Giro d'Italia zostało przewiezione pociągiem z Pescary do Jesi.

17 maja 2022 | Źródło: Ferrovie.Info / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Trofeo Senza Fine, które zostanie wręczone zwycięzcy Giro d'Italia 2022, pojechało dzisiaj pociągiem Pop w różowej okleinie (kolor koszulki lidera i zwycięzcy Giro d'Italia) na cześć najstarszego i najbardziej prestiżowego włoskiego wyścigu kolarskiego.

Fot. Giro d'Italia

 

Pociąg nadzwyczajny przygotowany na dziesiąty etap 105. edycji Giro wyruszył z Pescary, dotarł do San Benedetto del Tronto o godz. 13.15 i o 13.55 wyruszył do Jesi, gdzie dotarł o 15.55.

Przekazanie trofeów jest jedną z inicjatyw Trenitalii w ramach Giro d'Italia, którego firma transportowa jest w tym roku Oficjalnym Zielonym Przewoźnikiem.

Już trzeci rok z rzędu Włoska Grupa FS wspiera wielki włoski klasyk kolarski, wierząc, że wartości sportowe idą w parze z popalaryzacją włoskich regionów i zrównoważonym rozwojem. Już drugi rok Trenitalia jest także sponsorem zielonej koszulki Ride Green Jersey, przyznawanej zwycięzcy klasyfikacji drużynowej. Trenitalia jest obecna we wszystkich miejscowościach, w których odbywa się Giro d'Italia, a jej stoiska znajdują się na starcie i mecie poszczególnych etapów.

Fot. Giro d'Italia

 

Również w tym roku Trenitalia uczestniczy z własną drużyną kolarską w Giro-E, ekologicznym wydarzeniu poświęconym rowerom elektrycznym, które odbywa się równolegle z Różowym Wyścigiem i oferuje fanom kolarstwa możliwość przeżycia ekscytujących doświadczeń, jadąc wzdłuż części trasy wyścigu zawodowców. Wielką nowością dla Giro-E w 2022 r. jest Wioska EXPO-E, obecna wyłącznie w miastach Katania, Neapol, Turyn i Werona.

 

Fot. Giro d'Italia

 

W regionie Marche po torach jeżdżą już 4 pociągi Trenitalia Pops, do których do 2025 r. zostanie dodanych kolejnych 9 piętrowych pociągów Rock, oprócz 2 już kursujących, oraz 8 nowych pociągów średniej pojemności.

Dla miłośników rowerów - które w pociągach regionalnych w Marche są przewożone bezpłatnie - Trenitalia przygotowała również atlas tras rowerowych z propozycjami 20 wycieczek rowerowych w zasięgu stacji. Do każdego planu podróży dołączone są zdjęcia, mapy, trasy, informacje turystyczne i ciekawostki.