Funkcjonariusze SOK ujęli sprawców kradzieży sieci trakcyjnej

Funkcjonariusze SOK ujęli sprawców kradzieży sieci trakcyjnej

19 maja 2022 | Źródło: Komenda Główna Straży Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

W dniu 16.05.2022r. w stacji Bielsko Biała Zachód funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Mężczyzna wyciął 30 metrów drutu jezdnego oraz 90 metrów liny nośnej.

 

Fot. Komenda Główna SOK

 

Dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach Dziedzicach otrzymał zgłoszenie, że na torach w stacji Bielsko Biała Zachód przebywają dwie osoby postronne. Skierowany na wskazane miejsce patrol Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Czechowicach Dziedzicach zlokalizował ww. osoby w czasie, gdy przygotowywały do zabrania pocięte elementy sieci trakcyjnej.

Po podjęciu interwencji jeden ze sprawców kradzieży został ujęty przez funkcjonariuszy SOK, natomiast drugi mężczyzna zbiegł. Podczas oględzin stwierdzono, że wycięte zostało około 40 metrów bieżących drutu jezdnego oraz 90 metrów bieżących liny nośnej. Po przeszukaniu przyległego terenu funkcjonariusze SOK odnaleźli przygotowane do kradzieży, pocięte na ok. 1,5 metrowe kawałki i powiązane w wiązki elementy sieci trakcyjnej, a także nożyce do cięcia drutu i torbę plastikowych opasek zaciskowych.

Sprawca kradzieży został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi z III Komisariatu Policji w Bielsku Białej, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.