Dzień Dziecka już w przyszłym tygodniu – darmowe przejazdy dla najmłodszych w PKP Intercity

Dzień Dziecka już w przyszłym tygodniu – darmowe przejazdy dla najmłodszych w PKP Intercity

24 maja 2022 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, PKP Intercity oferuje darmowe przejazdy dla najmłodszych. Dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą podróżować pociągami wszystkich kategorii za darmo. Jedyny warunek to pobranie biletu w kasie biletowej lub u konduktora – dotyczy to pociągów kategorii TLK, IC, EIC. W pociągach kategorii EIP, czyli Pendolino, biletu nie można pobrać u konduktora – należy tego dokonać wcześniej, w kasie biletowej.

 

Fot. PKP Intercity

 

Bilety obowiązują na drugą klasę, a podstawą do otrzymania jest okazanie dowolnego dokumentu potwierdzającego wiek dziecka – należy je również okazać podczas kontroli biletowej. Rodziny korzystające ze Biletu Rodzinnego lub zniżki gwarantowanej przez Kartę Dużej Rodziny, również mogą skorzystać z promocji w Dzień Dziecka. Darmowy bilet tak jak zwykły upoważnia do korzystania z ww. ulg.

Przejazd musi rozpocząć się i zakończyć 1 czerwca.  Bilet jest ważny na przejazd, na który został wystawiony, na każdy następny należy pobrać kolejny bilet. Tak samo jest w przypadku zmiany pociągu lub relacji – darmowe bilety podlegają zwrotowi i wymianie.

Dzieci do 4 roku życia mogą podróżować na podstawie odrębnego biletu jednorazowego ze zniżką 100%. Ze szczegółami promocji z okazji Dnia Dziecka można zapoznać się w regulaminie dostępnym na stronie: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/dzien-dziecka-z-pkp-intercity.html. Warto podkreślić, że jest to jeden z pierwszych dokumentów przygotowanych przez spółkę według zasad prostego języka, wypracowanych przez PKP Intercity wspólnie z  Fundacją Języka Polskiego.