Nowa linia metra w Londynie z technologią cyfrową od Siemens Mobility

Nowa linia metra w Londynie z technologią cyfrową od Siemens Mobility

25 maja 2022 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

24 maja uruchomiono nową linię metra (Elizabeth Line) między Paddington, a Abbey Wood. Firma Siemens Mobility dostarczyła centralny odcinek sygnalizacji oraz systemy komunikacji i sterowania dla nowej linii. System sygnalizacji i kontroli CBTC umożliwi wysoką częstotliwość i zautomatyzowane prowadzenie ruchu pociągów na centralnym odcinku nowej linii metra.

 

Fot. Siemens Mobility

 

- Cieszymy się, że możemy dziś otworzyć Elizabeth Line dla pasażerów, co jest prawdziwie historycznym momentem dla stolicy i Wielkiej Brytanii, prezentując ten wspaniały dodatek do naszej sieci. Nowa linia metra pomoże odmienić życie i podróże w Londynie i na południowym wschodzie poprzez radykalną poprawę połączeń transportowych, skrócenie czasu podróży, zapewnienie dodatkowej przepustowości oraz dzięki nowym, przestronnym stacjom i pociągom z przejściem dla pieszych, zmieni się także dostępność - powiedział Andy Byford, komisarz ds. transportu w Londynie

- Jesteśmy dumni, że wiele z naszych technologii zostało opracowanych i przetestowanych w Wielkiej Brytanii. Kolej może obsłużyć ponad 200 milionów pasażerów rocznie i zapewni lepsze wrażenia z podróży dzięki najwyższej niezawodności i dostępności usług - dodał Michael Peter, CEO Siemens Mobility

 

Nowa linia metra w Londynie z technologią cyfrową od Siemens Mobility. Fot. Siemens Mobility

 

Wprowadzony na Elizabeth Line system CBTC, Trainguard MT, został gruntownie przetestowany w Braunschweigu w Niemczech oraz w zakładzie produkcyjnym i testowym firmy Siemens Mobility w angielskim Ashby Wykorzystanie technologii cyfrowej do symulacji innych elementów linii kolejowej w ciągu wielu miesięcy intensywnych testów według różnych scenariuszy zapewniło, że wszystko będzie działać bezproblemowo na linii kolejowej na żywo.

 

Nowa linia metra w Londynie z technologią cyfrową od Siemens Mobility. Fot. Siemens Mobility

 

Pasażerowie będą skutecznie informowani przez cały czas trwania podróży, co zaowocuje bezpieczną i niezawodną podróżą oraz stałym dostępem do informacji potrzebnych pasażerom do łatwego podróżowania, a pracownikom do sprawnego zarządzania stacjami, rozpoznawania i unikania tłoku, szybkiego reagowania na zdarzenia, a w efekcie - zapewnienia pasażerom jak najlepszych wrażeń.

Siemens Mobility dostarcza także nowe 94 pociągi Inspiro, które od 2023 będą obsługiwać inną linię metra w Londynie - Piccadilly Line.

 

Nowa linia metra w Londynie z technologią cyfrową od Siemens Mobility. Fot. Siemens Mobility