Skoczył na motorze nad jadącym pociągiem. Nieszczęśliwy wypadek na trasie średzkiej kolejki!

Skoczył na motorze nad jadącym pociągiem. Nieszczęśliwy wypadek na trasie średzkiej kolejki!

29 maja 2022 | Źródło: Głos Powiatu Średzkiego
PODZIEL SIĘ

Na sobotę 28 maja br. Średzka Kolej Powiatowa przygotowała sporo atrakcji dla miłośników wąskotorówki. W trasę wyjechał skład towarowo-osobowy ciągnięty przez lokomotywę spalinową Lyd2-63 zwaną Donaldem. Pociąg wyruszył ze Środy do Zaniemyśla o godzinie 13:30, a wrócił o godzinie 21:00. O północy w trasę wyruszył skład ciągnięty przez lokomotywę spalinową. Powrót zaplanowany był w niedzielę około godziny 8:00.

 

Fot. Głos Powiatu Średzkiego

 

Średzka Kolej Powiatowa, poza stałymi kursami, oferuje także przejazdy pociągami specjalnymi i możliwość rezerwacji na specjalne wydarzenia. Takie zlecenie było właśnie realizowane w sobotnie popołudnie. Niestety doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Jak na podstawie nieoficjalnej wiadomości poinformował Głos Powiatu Średzkiego Średzka Kolej Powiatowa miała na wczorajsze popołudnie zarezerwowane zlecenie specjalne. Skład ciągnięty przez parowóz Px48-1756 miał dotrzeć w okolice Słupi Wielkiej. Na odcinku między DK11 a Słupią miało być realizowane nagranie. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że za jego realizacją mógł stać producent znanego napoju energetyzującego. Na skarpie ustawiona została pochylnia, a rozpędzony motocyklista miał na nią wjechać i przeskoczyć nad jadącym pociągiem.

 

Fot. Głos Powiatu Średzkiego

 

Już pierwszy skok, wykonywany chwilę po godzinie 17:00, okazał się nieszczęśliwy. Mężczyzna na motocyklu przeskoczył nad wolno jadącym składem, jednak samo lądowanie nie przebiegło już pomyślnie. Śmiałek spadł z motocykla i doznał obrażeń. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Dotarli także funkcjonariusze policji. Jak się okazało, poszkodowany był przytomny, jednak nie był w stanie o własnych siłach zejść ze stromej skarpy. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Środa i jeden z OSP Koszuty.

 

Fot. Głos Powiatu Średzkiego