CEVA Logistics dostarcza pełnowymiarowy model samolotu myśliwskiego BAE Systems do Londynu

CEVA Logistics dostarcza pełnowymiarowy model samolotu myśliwskiego BAE Systems do Londynu

31 maja 2022 | Źródło: CEVA Logistics
PODZIEL SIĘ

Szybkość miała kluczowe znaczenie dla zespołu CEVA Logistics Showfreight, który zorganizował dostawę pełnowymiarowej repliki myśliwca Typhoon na premierę nowego hitu kinowego w londyńskim Leicester Square. Zespół CEVA w ciągu 7 godzin rozładował i zainstalował model w skali 1:1 dla swojego klienta i producenta samolotu, BAE Systems.

 

Fot. CEVA Logistics

 

7 godzin na montaż ekspozycji samolotu

Po miesiącach planowania i przygotowań, zespół CEVA miał zaledwie 7 godzin na zmontowanie modelu myśliwca, przed przybyciem na premierę gwiazd filmu, członków rodziny królewskiej i innych zaproszonych gości. Samolot myśliwski Typhoon pełnił rolę kluczowego elementu scenografii. 

Po zakończeniu imprezy i opuszczeniu jej przez gwiazdy oraz królewskich gości zespół CEVA rozpoczął demontaż ekspozycji. Do godziny 6 rano następnego dnia replika samolotu wraz z całym sprzętem zostały rozmontowane i wywiezione z Leicester Square.

Długoterminowa współpraca w zakresie logistyki, zarządzania

Przez ponad 20 lat CEVA Logistics zamontowała, wyremontowała i przetransportowała na zlecenie BAE Systems kilka replik samolotów, w tym myśliwiec Typhoon wykorzystany podczas londyńskiej premiery filmowej. CEVA zajmowała się również dwoma modelami koncepcyjnymi samolotu Tempest, a także innymi modelami, demonstratorami kokpitów i symulatorami lotów.

Model myśliwca Typhoon zostanie zaprezentowany w lipcu na Międzynarodowych Targach Lotniczych w Farnborough (Farnborough International Air Show). Jeden z modeli Tempesta był już pokazywany w marcu na targach World Defence Show w Arabii Saudyjskiej, a w czerwcu będzie można go zobaczyć podczas RAF Cosford Air Show.

Sharon Robinson, dyrektor zarządzająca CEVA Logistics Showfreight, mówi: „To był podręcznikowy przykład pracy naszego doświadczonego zespołu, który zrealizował kolejny ambitny i trudny technicznie projekt dla BAE Systems. Nasze długotrwałe relacje z klientami pozwalają nam lepiej ich rozumieć i sprostać wyzwaniom logistycznym - nawet jeśli oznacza to wykonanie instalacji w ciągu 7 godzin w centrum Londynu".