Wykolejenie wagonów - wiele ofiar śmiertelnych po wypadku pociągu w Iranie

Wykolejenie wagonów - wiele ofiar śmiertelnych po wypadku pociągu w Iranie

08 czerwca 2022 | Źródło: https://bahnblogstelle.net / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Co najmniej dziesięć osób zginęło w wypadku kolejowym w Iranie. Około 12 pasażerów zostało rannych w wypadku w pobliżu miasta Tabas - poinformował w środę rzecznik kolei w państwowym radiu Irib. Pociąg wykoleił się na trasie między pielgrzymkowym miastem Maszhad a pustynnym miastem Jasd. Obawiano się, że liczba ofiar może być większa. Dokładna przyczyna nie jest znana.

Fot. bahnblogstelle.net

Ratownicy przybyli na miejsce wypadku około 50 kilometrów od Tabas. Do ratowania ciężko rannych wysłano również śmigłowce. Mówi się, że w pociągu znajdowało się kilkuset pasażerów. Pięć z siedmiu wagonów wyskoczyło z torów, jak podała krajowa organizacja pomocy i ratownictwa.

Wypadek przypomina poważną katastrofę kolejową z 2016 roku, kiedy w północno-wschodnim Iranie zginęło i zostało rannych kilkadziesiąt osób. W tym czasie pracę ratowników komplikował również fakt, że miejsce wypadku znajdowało się w odległym regionie. Najpoważniejsza katastrofa kolejowa w Iranie miała miejsce w 2004 roku, kiedy to pociąg towarowy załadowany chemikaliami eksplodował w pobliżu miejscowości Nizhabur, zabijając ponad 300 osób.