ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2022

ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2022

10 czerwca 2022 | Źródło: Hutchison Ports Gdynia (GCT)
PODZIEL SIĘ

Jeszcze dostępne są ostatnie pakiety startowe na bieg organizowany na terenie placu składowego Gdynia Container Terminal na dystansie 1 mili morskiej. Dla wielu osób to jedyna szansa by choćby spacerem przemierzyć niedostępny teren terminalu kontenerowego!

 

Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

 

Bieganie stało się jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. O jego powszechności świadczą licznie organizowane biegi ulicami miast. Z czasem pojawiły się także biegi o specjalnych wymaganiach, z przeszkodami terenowymi lub z trasą przebiegającą przez niedostępne na co dzień tereny.

Suwnice kontenerowe i place składowe wypełnione kontenerami na stałe wpisane są w panoramę miasta Gdyni i znane każdemu jej mieszkańcowi. Terminal kontenerowy nigdy nie śpi, zawsze jest w ruchu, pracuje 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Ze względu na niedostępny charakter miejsca niewielu osobom dane było odwiedzić tak wyjątkowy teren, przejść się aleją pomiędzy 5 warstwami kontenerów, czy przespacerować pod nogami suwnicy kontenerowej. Postanowiliśmy to zmienić i dokonaliśmy tego w zeszłym roku.

Tak dobrze bawiono się podczas pierwszej edycji biegu 15 sierpnia 2021:

 

W tym roku w niedzielę 26 czerwca 2022 Hutchison Ports Gdynia (GCT) oraz Ocean Network Express (ONE) ponownie organizują na terenie terminalu GCT zawody biegowe.

Planowany jest start na dwóch dystansach: na 1 milę morską oraz na 5 km. Pakiety startowe na dystans 5km rozeszły się w ekspresowym tempie. Nadal dostępne są jednak ostatnie miejsca na start na rekreacyjnym dystansie 1 mili morskiej pod linkiem:

https://elektronicznezapisy.pl/event/6573.html

Cały dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na cel charytatywny. W tym roku wsparcie udzielone zostanie osieroconym dzieciom z Ukrainy. Organizatorzy biegu postanowili wesprzeć Powiatowe Centrum Pomocy w Garczynie. Od 3 marca 2022 na terenie placówki przebywają dzieci i wychowawcy z Ukraińskich Domów Dziecka- łącznie 135 osób. W Garczynie znalazły schronienie przed wojną. Dzięki darczyńcom i władzom powiatu kościerskiego zapewniono dzieciom podstawowe rzeczy potrzebne do funkcjonowania czyli odzież, obuwie, środki czystości zabawki i sprzęt sportowy. Dzieci mają zakwaterowanie i pełne wyżywienie. Obecnie marzeniem dzieci jest aby na terenie PCM Garczyn powstał atestowany plac zabaw. Dzięki środkom zebranym z licytacji, pakietów startowych, funduszom zebranych podczas biegu oraz wsparciu sponsorów cel uda się zrealizować.

 

RUN Hutchison Ports Gdynia 2021. Źródło. GTC Sp. z o.o.

 

Przed i po wydarzeniu planowana jest na stronie wydarzenia na portalu Facebook aukcja charytatywna ciekawych przedmiotów i usług.

Wydarzenie zorganizowane zostanie z pomocą sponsorów z branży transportowo – morskiej: Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Morska Agencja Gdynia, Speedway Freight Services, Loconi Intermodal, Uni-logistics, Pol-Agent, ECU Worldwide. Partnerami biegu są Krajowa Izba Gospodarki Morskiej, Centrum Nowych Kompetencji oraz giełda ładunków e-containers.eu.

Przed kompleksem bramowym na ul. Gołębiej ustawione zostanie podium, scena z oprawą muzyczną, punkty gastronomiczne oraz namioty sponsorów (m.in. strefa relaksu z leżakami). Natomiast na właściwy teren terminalu wstęp będą mieli jedynie zarejestrowani i wylegitymowani biegacze.

 

RUN Hutchison Ports Gdynia 2021.  Źródło. GTC Sp. z o.o.

 

Nowością tegorocznej edycji będzie strefa animacji dla dzieci w której najmłodsi znajdą makietę portu Gdynia o wymiarach 5x3m, bańki mydlane XXL, stanowisko do malowania ekologicznych toreb oraz prowadzenia eksperymentów, tatuaże wodne z motywami marynistycznymi oraz tatuaże brokatowe. Zapraszamy wraz z najmłodszymi kibicami!

Dodatkowo planowana jest ekspozycja używanego na terminalu GCT wozu do obsługi kontenerów typu reachstacker.

Wstępna trasa biegu na 5 km pokazana jest na załączonej grafice.

Zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia na portalu Facebook pod nazwą: „ONE Terminal RUN Gdynia Hutchison Ports 2022”, gdzie znajdują się dokładne informacje o imprezie oraz dostępnych pakietach startowych.

 

RUN Hutchison Ports Gdynia 2021.  Źródło. GTC Sp. z o.o.

 

O Hutchison Ports

Hutchison Ports jest oddziałem CK Hutchison Holdings Limited (CK Hutchison), zajmującym się portami i usługami pokrewnymi. Hutchison Ports jest wiodącym na świecie inwestorem, deweloperem i operatorem portowym działającym w 52 portach na terenie 26 krajów. Na przestrzeni lat Grupa Hutchison Ports rozszerzała swoją działalność na inne obszary związane z logistyką i transportem, w tym terminale statków wycieczkowych, operacje lotniskowe, centra dystrybucyjne, usługi kolejowe i stocznie remontowe. W 2021 roku terminale należące do Hutchison Ports przeładowały  łącznie ponad 88 mln TEU.

O ONE

Ocean Network Express Ltd, to japoński armator, który powstał w 2017 roku z połączenia trzech japońskich armatorów NYK, Mitsui Ocean Lines oraz K-Line. W wyniku połączenia ONE został 6 co do wielkości armatorem na świecie z flotą 1.590.000 TEU. W Polsce Ocean Network Express posiada dwa biura: w Gdyni biuro przedstawiciela armatora oraz w Gdańsku zaplecze operacyjne dla całej Europy.