RegioJet uruchomił codzienny pociąg Praga-Przemyśl z przesiadką do Kijowa

RegioJet uruchomił codzienny pociąg Praga-Przemyśl z przesiadką do Kijowa

13 czerwca 2022 | Źródło: Centrum Strategii Transportowych / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Od 12 czerwca czeski prywatny operator kolejowy RegioJet uruchomił codzienne nocne pociągi, które będą kursować z Pragi do Przemyśla w Polsce, gdzie zostanie zorganizowany wygodny transfer do pociągu Kolei Ukraińskich do Kijowa.

Fot. RegioJet

 

Od 12 czerwca wprowadzamy regularne pociągi nocne na Ukrainę! Pociąg będzie kursował codziennie w obu kierunkach z Pragi przez Przemyśl do Lwowa, Tarnopola, Chmielnickiego, Winnicy i Kijowa. Pociągiem nocnym wygodnie dotrzesz do polskiego miasta Przemyśl, gdzie zostaniesz przeniesiony do pociągu ukraińskiego przewoźnika, który zawiezie Cię do celu. W ten sposób nadal uruchamiamy pociągi humanitarne i dodajemy kolejne połączenia - poinformował RegioJet.

Firma wyjaśniła, że ​​cena biletu obejmuje: lekkie śniadanie, ciepły obiad i pościel. W pociągu można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu i bezpłatnej kawy. Cena biletu obejmuje również transport całego bagażu.

„Wierzymy, że współpraca z Kolejami Ukraińskimi da Ukraińcom możliwość podróżowania z rodziną i przyjaciółmi, powrotu do domu lub odwrotnie, wyjazdu do pracy w tak trudnym czasie” - dodał RegioJet.

W Czechach i Polsce pociąg zatrzyma się w Pardubicach, Ołomuńcu, Ostrawie, Boguminie, Krakowie.