Nad morze pod gwiazdami. Pociąg Europejski - ósma hybryda dla Pomorza Zachodniego, już na trasie.

Nad morze pod gwiazdami. Pociąg Europejski - ósma hybryda dla Pomorza Zachodniego, już na trasie.

14 czerwca 2022 | Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
PODZIEL SIĘ

Kolejny pociąg z podwójnym napędem - elektrycznym i spalinowym - wyruszył na zachodniopomorskie szlaki kolejowe. To już ósma hybryda zakupiona przez samorząd województwa. Wygodna, nowoczesna, przyjazna środowisku. I z bardzo efektownym malowaniem. Gwiazdy z unijnej flagi przypominają, że Polska i Pomorze Zachodnie są częścią Europy. A zakupy nowoczesnego taboru są finansowane z funduszy UE. Uroczyste powitanie Pociągu Europejskiego odbyło się we wtorek na stacji Szczecin Główny.

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

Najnowsza hybryda zajechała na tor 3 przy peronie 1 szczecińskiego dworca tuż przed południem. Prezentacja odbyła się w wyjątkowej oprawie - niebieskich europejskich barwach i przy dźwiękach „Ody do radości” w wykonaniu zespołu 3MA. Były też aktorskie popisy Adama Dzieciniaka i Sławomira Krzywiźniaka, którzy rozbawili pasażerów skeczem „Informacja Kolejowa”, napisanym pół wieku temu przez Stanisława Tyma. Później też było radośnie, ale już we współczesnej scenerii, czyli nowoczesnym wnętrzu pociągu i na efektownie oświetlonym peronie.

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

Fot. Biuro Prasowe UMWZ

 

- Dojechała do nas hybryda europejska. Kolejny, ósmy już pociąg z serii hybryd. Jako pionierzy w Polsce zakupiliśmy je na potrzeby obsługi połączeń regionalnych na Pomorzu Zachodnim. To jest element konsekwentnie, od już ponad 10 lat, realizowanej polityki polepszenia standardu połączeń - przypomniał na wstępie marszałek Olgierd Geblewicz. - Dzięki temu dziś możemy powiedzieć, że jeździmy najnowocześniejszą flotą w Polsce. Że nasi pasażerowie mogą korzystać z pociągów nie tylko nowoczesnych, ale i ekologicznych.

 

Fot. Kurier Kolejowy