"Nurek" PKP Intercity najpierw w ogniu, potem w pianie.

"Nurek" PKP Intercity najpierw w ogniu, potem w pianie.

14 czerwca 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W Tarnowie (pow. stargardzki - zachodniopomorskie) zapaliła się lokomotywa spalinowa serii 754 (Nurek) numer 754 037 prowadząca skład PKP Intercity, relacji Szczecin Główny - Lublin Główny. Pasażerowie zostali ewakuowani z pociągu. Pożar, który wybuchł w lokomotywie, zaczął się rozprzestrzeniać na pierwszy wagon. Nie ma osób poszkodowanych – poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

 

Fot. OSP Dobrzany

 

Nikomu nic się nie stało, jednak sytuacja wyglądała groźnie. Pożar rozprzestrzenił się na pierwszy wagon za lokomotywą, na odcinku kilku kilometrów zapłonęły kępki trawy rosnące tuż obok torów. Nad lokomotywą unosiły się kłęby czarnego dymu. Mimo pożaru linia kolejowa nr 403 Piła Główna - Ulikowo była przejezdna. 

 

 

 

Fot. OSP Dobrzany

W działaniach brało udział sześć zastępów straży pożarnej - przy lokomotywie oraz przy linii kolejowej w kilku miejscach.

PKP Intercity poinformowało, że w lokomotywie pociągu doszło do zwarcia i zadymienia. Ewakuowanych zostało około stu pasażerów. Przyczyny pożaru w lokomotywie zbada specjalna komisja.

 

 

Fot. OSP Dobrzany