Nowe regularne połączenie intermodalne Metransu między Czechami a Polską.

Nowe regularne połączenie intermodalne Metransu między Czechami a Polską.

21 czerwca 2022 | Źródło: METRANS / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

METRANS, a.s. uruchamia nowe regularne połączenie intermodalne, które połączy polski port w Gdańsku z jedną z największych czeskich aglomeracji przemysłowych - północnomorawską Ostrawą.

METRANS Ostrava Fot. METRANS

 

Już od dłuższego czasu Metrans obserwował rosnącą liczbę zapytań o możliwość obsługi tego połączenia, a także bardzo pozytywnie postrzegamy rosnący potencjał DCT GDAŃSK, Baltic Hub. Uruchomienie nowego regularnego połączenia nie tylko rozszerzy działalność METRANS w Polsce, ale również stworzy długo oczekiwane połączenie polskich portów z siecią intermodalną METRANS. Połączenie terminalu kontenerowego DCT Gdańsk z siecią transportową METRANS będzie stanowiło nowy element jakościowy dla obsługi wielu regionów. Firma jest przekonana, że produkt ten ma potencjał dla dalszego rozwoju transportu morskiego do/z Azji, ale także dla Skandynawii i krajów bałtyckich.

 

DCT Gdańsk

 

To nowe połączenie uzupełni już istniejące połączenia z portami europejskimi, a także zaoferuje i otworzy kolejny ważny korytarz transportowy. Ten aspekt jest szczególnie ważny w dzisiejszych trudnych czasach, kiedy termin "zatory komunikacyjne" towarzyszy nam na każdym kroku. Rozbudowa i dywersyfikacja szlaków transportowych z pewnością będzie odpowiednim narzędziem i pomoże poradzić sobie w obecnym trudnym okresie zakłóconych łańcuchów dostaw. Terminal kontenerowy w Ostrawie stanie się w ten sposób bramą do całej sieci intermodalnej METRANS, ale także, co można sobie wyobrazić, bramą do całego obszaru Europy Środkowej i Wschodniej. Zintegrowana sieć transportowa spółki umożliwi efektywny transport pełnych kontenerów w całej Europie Środkowej, jak również zaoferuje rozwiązania logistyczne w zakresie transportu pustych kontenerów oraz umożliwi optymalizację przepływu kontenerów przeznaczonych do składowania i ich wymianę pomiędzy różnymi regionami.

 

Sieć połączeń METRANS

 

Nowa usługa będziet usługą wysokiej jakości w najlepszym wydaniu:

  • Długość pociągu 750 m zamiast dotychczasowych 650 m.
  • Zdolność przewozowa pociągu do niewiarygodnej liczby 112 TEU!

METRANS planuje uruchomić usługę na początku września tego roku. Pierwszy planowany odjazd pociągu z Ostrawy to 5 września 2022 r., z częstotliwością 3 razy w tygodniu pomiędzy METRANS Ostrawa i DCT Gdańsk oraz z powrotem z krótkim postojem w terminalu kontenerowym METRANS Dąbrowa Górnicza.

 

Terminal METRANS w Ostrawie. Fot. METRANS