Do Kazachstanu trafią kolejne napędy mechaniczne do lokomotyw wyprodukowane przez Grupę Škoda

Do Kazachstanu trafią kolejne napędy mechaniczne do lokomotyw wyprodukowane przez Grupę Škoda

22 czerwca 2022 | Źródło: Škoda Group
PODZIEL SIĘ

Grupa Škoda kontynuuje udaną współpracę z gigantem inżynieryjnym Wabtec i pracuje nad produkcją dodatkowych napędów mechanicznych do lokomotyw w Kazachstanie. W ostatnich latach grupa dostarczyła już amerykańskiemu przedsiębiorstwu wyposażenie do ponad 50 lokomotyw. Nowy kontrakt przewiduje dostawy dla kolejnych 26 lokomotyw i jest wart ponad 300 mln koron czeskich. CZK. Dostawa zostanie zrealizowana w 2023 r. Škoda Group jest częścią PPF Group.

 

Fot. Škoda Group

 

Dostawa napędów mechanicznych do lokomotyw obejmuje łącznie 156 kompletnych mechanicznych napędów trakcyjnych (po sześć dla każdej lokomotywy), w skład których wchodzą silnik, skrzynia biegów i zestaw kołowy. Maszyny będą pracować w trudnych warunkach regionu Azji Środkowej i będą musiały wytrzymać ekstremalne temperatury w zakresie od minus 55 do plus 55 stopni Celsjusza.

Wszystkie napędy przed wprowadzeniem do eksploatacji przechodzą system testów i prób - mimo że lokomotywy są przeznaczone dla Kazachstanu, są homologowane zgodnie z bardzo wymagającymi normami rosyjskimi i standardami GOST. Na przykład firma musi z powodzeniem udowodnić trwałość zarówno poszczególnych części, jak i całych zestawów, co oznacza testowanie kompletnego napędu, w tym przekładni i zestawu kołowego. Nowe lokomotywy są montowane bezpośrednio w Kazachstanie.

"Lokomotywy muszą sprostać bardzo trudnym warunkom panującym w Kazachstanie. Dlatego kładzie się ogromny nacisk na jakość i trwałość. Cieszę się, że dzięki temu zamówieniu udowadniamy, że jesteśmy w stanie odnieść sukces z naszymi produktami na skalę globalną i z najważniejszymi klientami na świecie" mówi Jaromír Šilhánek, Prezes linii produktów Systemy i Komponenty Elektryczne w Grupie Škoda