Jedna ofiara śmiertelna, cztery osoby ranne w porannym wypadku czeskiego Pendelino w Boguminie

Jedna ofiara śmiertelna, cztery osoby ranne w porannym wypadku czeskiego Pendelino w Boguminie

27 czerwca 2022 | Źródło: Drážní inspekce / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dziś (27.06.2022r.) we wczesnych godzinach porannych na stacji kolejowej Bogumín w Czechach doszło do tragicznego zderzenia pociągu SC 516 Pendolino relacji Bogumin - Praga z lokomotywą serii 742 przewoźnika ČD Cargo. W wypadku zginął maszynista Pendolino. Trzech pracowników ČD Cargo i jeden członek załogi Pendolino zostali ranni. Drážni inspekce (Inspekcja Kolejowa) rozpoczęła badanie przyczyn i okoliczności wypadku na miejscu zdarzenia

 

Fot. Drážní inspekce

 

Według wstępnych informacji Inspekcji Kolejowej, dzisiaj o godzinie 5.04 rano, maszynista odjeżdżającego ze stacji Bogumin pociągu Pendolino przekroczył semafor wskazujący sygnał STÓJ, po czym pojazd wjechał na rozjazd, co spowodowało wykolejenie się czterech wózków i czołowe zderzenie z lokomotywą manewrową ČD Cargo. Praca na stacji przerwana w fekcie zdarzenia została częściowo wznowiona po około pół godzinie. Ruch kolejowy do Polski został przerwany, pociągi kursują przez Vrbice. Uszkodzenia będą rzędu dziesiątek milionów koron.

 

Fot. Drážní inspekce 

 

Pierwotne informacje mówiły o jednym rannym pasażerze, ostatecznie ustalono, że lekko ranny został jeden z członków załogi Pendolino. W pojeździe było szesnastu pasażerów. Z drugiej strony rannych jest trzech pracowników ČD Cargo, którzy byli na lokomotywie.

 

Fot. Drážní inspekce 

 

Fot. Drážní inspekce