Wykolejony pociąg techniczny w Wielbarku, na przywracanym do życia odcinku linii nr 35

Wykolejony pociąg techniczny w Wielbarku, na przywracanym do życia odcinku linii nr 35

01 lipca 2022
PODZIEL SIĘ

Wczoraj (30.06.2022r) w miejscowości Wielbark (Warmińsko - Mazurskie) na linii nr 35 (Ostrołek - Szczytno, odcinek Chorzele - Szczytno) wykoleił się jadący z Chorzeli pociąg Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno -Torowego CHOT 50-AM-11, przeznaczony do chemicznego odchwaszczania toru, zestawiony z jadącego na czele wagonu - maszynowni, trzech wagonów zbiornikowych, wagonu socjalnego oraz pchającej skład lokomotywy spalinowej. Wagon - maszynownia wykoleił się, pozostałe, które nie uległy wykolejeniu  zostaly odciagnięte do stacji w Szczytnie. Na zdjęciach wykonanych dzisiaj o godzinie 9 rano widać, że prawdopodobną przyczyna wypadku były zapiaszczone tory na przejeździe kolejowo - drogowym.

Fot. dominik_szczytno

 

Przebudowa linii kolejowej nr 35 jest w toku. Zmodernizowano m.in. most kolejowy w Ostrołęce. Odcinek z Szyman do Szczytna jest w gotowy, ze Szczytna do Olsztyna także. PKP PLK planuje, iż do końca 2023 roku będzie wyremontowany odcinek linii kolejowej z Chorzel do Szyman.

 

Fot. dominik_szczytno

 

Fot. dominik_szczytno

 

Pozostaje jedynie pytanie, czy przewoźnicy i samorządy będą zainteresowane odtworzeniem ruchu pasażerskiego na trasie Ostrołęka-Szczytno, czy dalej Olsztyn, a nawet Gdańsk. Ostatni pociąg pasażerski linią nr 35 przejechał 21 lat temu. Kursowanie pociągów zostało wówczas zawieszone z powodu ich nierentowności.