Alstom z kontraktem na dostawę pociągów i sygnalizacji CBTC dla metra w Bhopal i Indore w Indiach

Alstom z kontraktem na dostawę pociągów i sygnalizacji CBTC dla metra w Bhopal i Indore w Indiach

06 lipca 2022 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom otrzymał kontrakt od Madhya Pradesh Metro Rail Corporation Limited (MPMRCL) na dostawę 156 wagonów metra Movia z 15-letnim kompleksowym utrzymaniem dla projektów metra w Bhopal i Indore. Z projektu tego skorzysta ponad 5,7 mln mieszkańców obu tych miast. Wycenione na 387 mln euro (ponad 3200 krorów INR) zamówienie obejmuje instalację najnowszej generacji systemu sygnalizacji CBTC (Communications Based Train Control), jak również systemów kontroli pociągu i telekomunikacji; każdy z nich będzie objęty siedmioletnim kompleksowym utrzymaniem.

 

Fot. Alstom

 

Alstom jest odpowiedzialny za zaprojektowanie, wyprodukowanie, dostarczenie, zainstalowanie, przetestowanie i oddanie do użytku 52 zespołów trakcyjnych metra Movia o standardowym rozstawie osi, składających się z 3 wagonów każdy. 27 zespołów trakcyjnych będzie przeznaczonych dla Bhopalu, a 25 dla Indore. Te ultranowoczesne, lekkie pociągi, które zostaną zbudowane w najnowocześniejszym zakładzie Alstom w Savli (Gujarat), będą kursować z maksymalną prędkością 80 km/h na 31-kilometrowej linii w Bhopal z 30 stacjami i 31,5-kilometrowej linii w Indore z 29 stacjami. Jest to drugie takie łączone zamówienie w Indiach dla Alstomu, po projektach metra Agra-Kanpur.

"Cieszymy się z przyznania nam tego znaczącego kontraktu przez MPMRCL. Współpraca ta stworzy mocne fundamenty dla wydajnego i zrównoważonego systemu transportu masowego dla miast Bhopal i Indore.  W miarę jak Indie zmierzają ku wizji wykorzystania zielonej i czystej energii w mobilności publicznej, Alstom jest dumny z tego, że może być długoletnim partnerem w tej podróży i pomóc w pisaniu historii rozwoju tego kraju. Po realizacji projektu metra Agra-Kanpur, zdobycie tego kontraktu jest silnym potwierdzeniem naszego zaangażowania w dostarczanie rozwiązań w zakresie mobilności, które spełniają specyficzne wymagania naszych klientów" - powiedział Olivier Loison, dyrektor zarządzający, klaster Alstom India.

Alstom India ma na swoim koncie udane dostawy światowej klasy pociągów metra dla największych miast, w tym Delhi, Chennai, Mumbai, Lucknow, Kochi w Indiach oraz na arenie międzynarodowej dla Sydney, Queensland i Montrealu. Obecnie firma produkuje pociągi metra dla Agra-Kanpur, Mumbai Metro Line 3 oraz nowoczesne zespoły trakcyjne dla pierwszego w Indiach projektu Delhi-Meerut RRTS o półszybkiej prędkości.

Rodzina metra Movia oferuje najnowszą technologię w połączeniu ze sprawdzonymi i niezawodnymi komponentami. Zbudowane z lekkich, ale wytrzymałych nadwozi ze stali nierdzewnej, klimatyzowane wagony zostały opracowane z dużym naciskiem na ekologiczny design, aby wyeliminować niebezpieczne substancje, zapewniając bezpieczniejsze środowisko dla pasażerów. Pociągi są napędzane nowoczesnymi, energooszczędnymi systemami napędowymi z hamowaniem odzyskowym, co czyni je zrównoważoną alternatywą dla innych środków transportu, zmniejszając tym samym zużycie energii.

Metro Movia zostało dostarczone do wielu miast na całym świecie, takich jak Londyn, Delhi, Sztokholm i Singapur. Dzięki sześciu zakładom przemysłowym i czterem centrom inżynieryjnym Alstom ma w Indiach silną pozycję, która umożliwia realizację zarówno projektów krajowych, jak i międzynarodowych. Alstom w Indiach to zespół ponad 10 000 pracowników, a firma zamierza w tym roku zwiększyć pulę talentów o 15%.