Nowa kładka z windami zapewnia wygodny dostęp od strony Ochoty i Woli do stacji Warszawa Główna

Nowa kładka z windami zapewnia wygodny dostęp od strony Ochoty i Woli do stacji Warszawa Główna

12 lipca 2022 | Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PODZIEL SIĘ

Wygodniejsze dojście do pociągów na stacji Warszawa Główna od strony Ochoty i Woli zapewnia nowa kładka z windami. Informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów są przekazywane na elektronicznych wyświetlaczach. Przebudowa stacji Warszawa Główna to projekt za ponad 87 mln zł z planowanym dofinansowaniem środków unijnych z POIiŚ.

 

Wejście na kładkę od strony Ochoty. Fot. Martyn Jandula / PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Na Warszawie Głównej podróżni korzystają z dwóch peronów z wiatami do których mogą dojść od strony Woli i Ochoty dzięki nowej kładce. Obiekt ma 194 metry długości i są na nim zamontowane cztery windy umożliwiające także przewóz rowerów. Na stacji działa system dynamicznej informacji pasażerskiej, czyli system elektronicznych wyświetlaczy, który na bieżąco pokazuje podróżnym dane dotyczące przyjazdów i odjazdów pociągów. Są także ekrany pokazujące aktualny rozkład jazdy.

 

Piesi na kładce. Fot. Martyn Jandula / PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Od marca 2021 roku, po 24 latach przerwy, pasażerowie korzystają z Warszawy Głównej. Stacja została przebudowana – wybudowane zostały dwa perony, wiaty, oświetlenie oraz parking Kiss&Ride. Stacja zwiększa możliwości podróży koleją w obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego.

 

Widok na stację Warszawa Główna z kladki. Zejścia na perony. Fot. Martyn Jandula

 

Projekt „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia realizowany jest w trybie „projektuj i buduj”. Wartość to ponad 87 mln zł. Projekt ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.