Uczestnicy biegu ONE Terminal RUN 26.06.2022 zadowoleni, dzieci będą szczęśliwe. (video)

Uczestnicy biegu ONE Terminal RUN 26.06.2022 zadowoleni, dzieci będą szczęśliwe. (video)

18 lipca 2022 | Źródło: Hutchison Ports Gdynia (GCT)
PODZIEL SIĘ

Emocje biegowe opadły, minęły 3 tygodnie od wydarzenia a tym samym jesteśmy w stanie podsumować drugą edycję jedynego na świecie biegu po terminalu kontenerowym. Bieg zorganizowany został wspólnie przez armatora ONE (Ocean Network Express) oraz terminal Hutchison Ports Gdynia (GCT), przy wsparciu sponsorów z branży: Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Morka Agencja Gdynia, Loconi, Speedway Freight Services, ECU Worldwide, Pol-Agent, Uni-Logistics, e-containers.eu.

Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

W biegu wzięło udział łącznie 730 osób (240 na dystansie 1 mili, 490 na dystansie 5km) zarówno przedstawicieli branży morskiej / transportowej, jak i mieszkańców chętnych obejrzeć niedostępny na co dzień teren od wewnątrz.

W strefie startu znajdowały się liczne atrakcje dla uczestników: stoiska sponsorów biegu, strefa dla dzieci (makieta portu, tatuaże, malowanie toreb ekologicznych, bańki mydlane), koncert zespołu Access Denied, foto budka, stoisko grawerowania indywidualnych wyników/imion na medalach, grill bar, mobilna kawiarnia.

Piękna pogoda, miła atmosfera, duch zdrowej sportowej rywalizacji – wszystko to zapewniło uczestnikom udany niedzielny wieczór.

 

 

Ponadto, organizacji imprezy przyświecał szczytny cel – cały dochód przeznaczony zostanie na cel charytatywny w postaci wsparcia Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie, które przyjęło pod opiekę 135 sierot z Ukrainy.

Oprócz sprzedaży pakietów startowych oraz wsparcia sponsorów z branży przeprowadziliśmy też internetowe licytacje ciekawych przedmiotów i usług takich jak przejażdżka lokomotywą, zwiedzanie terminalu kontenerowego oraz magazynu drobnicowego, szkolenie z obsługi wozu reachstacker w technologii VR oraz w prawdziwej maszynie i wiele innych atrakcji.

Łącznie udało się zebrać prawie 39 tys. złotych, które przeznaczone zostaną na budowę wymarzonego przez dzieci placu zabaw.