Bohaterska postawa funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Bohaterska postawa funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

22 lipca 2022 | Źródło: Komenda Główna Straży Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

Do Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei wpłynęło podziękowanie dla funkcjonariuszy SOK od wdzięcznej mieszkanki województwa warmińsko - mazurskiego za udaremnienie próby samobójczej jej ojca. „Postawa godna naśladowania” - napisała kobieta.

Bohaterscy funkcjonariusze. Fot. Komenda Główna SOK

 

Na ręce Komendanta Głównego SOK, dr. inż. Józefa Hałyk złożono wzruszające podziękowanie dla dwóch funkcjonariuszy naszej formacji, którzy udaremnili próbę samobójczą – 46-letni mężczyzna usiłował rzucić się pod nadjeżdżający pociąg.  Wyrazy wdzięczności i uznania wyraziła w liście jego córka.

Dyżurna zmiany Aneta Gontkowska oraz strażnik Jakub Piwowarski, 13 lipca 2022 br., pełnili służbę w na stacji osobowej w Elblągu.  Podczas patrolu mundurowi zauważyli na peronie mężczyznę ze śladami pobicia. W rozmowie z funkcjonariuszami SOK mężczyzna opowiedział m.in. o tym, że został napadnięty i okradziony w Gdyni oraz o późniejszych wydarzeniach związanych z ucieczką. W trakcie rozmowy 46-latkiem targały silne emocje. W pewnym momencie gwałtownie podniósł się z ławki  i ruszył w kierunku nadjeżdżającego na stację pociągu. Funkcjonariusze SOK natychmiast go ujęli, udaremniając tym samym próbę samobójczą.
Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano mężczyznę.

Córka uratowanego przekazała wyrazy uznania i podziękowania za służbę funkcjonariuszy SOK. W swoim liście podkreśliła, że dzięki refleksowi i szybkości działania mundurowych nie doszło do tragedii. Napisała również, że tata opowiedział jej o zaistniałej sytuacji, w której funkcjonariusze SOK podnosili go na duchu i wykazali się ogromnymi pokładami empatii. „Dzięki takiemu podejściu i postawie ludzi pracujących w mundurach świat jest piękny. A życie człowieka uratowane.”
- napisała w liście kobieta.