Pierwsza z lokomotyw Gama dla PCC Intermodal pokazała się w malaturze zamawiąjącego.(video)

Pierwsza z lokomotyw Gama dla PCC Intermodal pokazała się w malaturze zamawiąjącego.(video)

26 lipca 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

PCC Intermodal SA, czołowy operator transportu intermodalnego w Polsce oraz bydgoski producent pojazdów szynowych PESA, w lipcu ubiegłego roku zawarły kontrakt na dostawę 3 nowych lokomotyw. Umowa obejmuje produkcję i serwis gwarancyjny, certyfikowanych na Polskę lokomotyw elektrycznych, wraz z serwisem utrzymaniowym do naprawy P4. Pierwszą z nich 111Eo-005 już w malaturze zamawiającego ujął na zdjęciach i na filmie, na bocznicy bydgoskiej PESY Igor Szmigielski

 

Fot. Igor Szmigielski

 

W marcu br. z hali zakładu PESY wyjechała pierwsza z lokomotyw, jeszcze nie w malaturze PCC Intermodal, ale z pewnością przeznaczona dla tej spółki. Co ciekawe wtedy naniesione miała oznaczenie 111Eo-001. Dzisiaj ta sama lokomotywa jest juz oznaczona 111Eo-005

Spółki zakontraktowały wspólnie 3 z 7 lokomotyw objętych Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko ( Działanie 3.2). Obie firmy kładą ogromny nacisk na zrównoważony rozwój, wspierają inwestycje w ekologiczne, niskoemisyjne rozwiązania, promują jakość, a w swych działaniach są zorientowane na potrzeby klientów.

 

Autor : Igor Szmigielski

 

Lokomotywy PESA powinny ruszyć w trasy po regularnej siatce połączeń intermodalnych operatora pomiędzy polskimi portami Gdańsk/Gdynia, a najważniejszymi regionami gospodarczymi kraju jeszcze latem tego roku.

Umowa obejmuje produkcję i serwis gwarancyjny, certyfikowanych na Polskę lokomotyw elektrycznych, wraz z serwisem utrzymaniowym do naprawy P4.

 

Fot. Igor Szmigielski