Koszalińska wąskotorówka zaprasza na spotkania z "Zosią"

Koszalińska wąskotorówka zaprasza na spotkania z "Zosią"

27 lipca 2022 | Źródło: Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej
PODZIEL SIĘ

Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowe zaprasza na spotkanie z "Zosią", czyli zabytkowym parowozem Px 48, jedynym czynnym w tej części Polski. Od środy 27 lipca aż do niedzieli 31 lipca 2022 parowóz będzie prowadził pociągi do Rosnowa.

 

Fot. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej

 

Koszalińska wąskotorówka zaprasza na przejazdy zabytkową koleją wąskotorową do Rosnowa, nad piękne i czyste jezioro. A tam: zabawa, przygoda, rodzinny wypoczynek i rozrywka, wszystko na zagospodarowanej plaży / siłownia, plac zabaw, ognisko, zaplecze gastronomiczne.

W środy i czwartki pociągi do Rosnowa wyjeżdżają o godz.12.00. W piątki, soboty i niedziele pociągi wyjeżdżają o godz. 11.00 i 15.00. Wyjazdy z dworca wąskotorowego Koszalin, ul. Kolejowa 4.

Dokładny rozkład jazdy na stronie: http://waskotorowka.koszalin.pl/rozklad-jazdy/#wakacje

Bilety: normalny tam i z powrotem:35 zł, w jedną stronę; 30 zł. Na wąskotorówce honorowane są wszystkie ulgi ustawowe a rowery wożone są za darmo.

Szczegółowy cennik na  stronie, tam też można kupić bilety on-line. http://waskotorowka.koszalin.pl/.../2022/04/cennik-2022.pdf

Więcej informacji: tmkw@waskotorowka.koszalin.pl,  ????601-154-937

W Rosnowie można zobaczyć jedyny na świecie celowo zatopiony most  kolejowy z 1905 roku, znajdujący się w tutejszym jeziorze, a także pomnik samolotu MIG-21 i zabytkową 100-letnią elektrownię wodną oraz wiele więcej atrakcji. Oczywiście największą atrakcją jest podróż pociągiem prowadzonym jedyną w Polsce czynną lokomotywą parową na tor o szerokości 1000 mm. Jest to zabytkowy, 71-letni parowóz Px48 3901, użytkowany przez Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.