Koszalińska wąskotorówka zaprasza na spotkania z "Zosią"

Koszalińska wąskotorówka zaprasza na spotkania z "Zosią"

27 lipca 2022 | Źródło: Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej
PODZIEL SIĘ

Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowe zaprasza na spotkanie z "Zosią", czyli zabytkowym parowozem Px 48, jedynym czynnym w tej części Polski. Od środy 27 lipca aż do niedzieli 31 lipca 2022 parowóz będzie prowadził pociągi do Rosnowa.

 

Koszalińska wąskotorówka zaprasza na spotkania z
Fot. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej

 

Koszalińska wąskotorówka zaprasza na przejazdy zabytkową koleją wąskotorową do Rosnowa, nad piękne i czyste jezioro. A tam: zabawa, przygoda, rodzinny wypoczynek i rozrywka, wszystko na zagospodarowanej plaży / siłownia, plac zabaw, ognisko, zaplecze gastronomiczne.

W środy i czwartki pociągi do Rosnowa wyjeżdżają o godz.12.00. W piątki, soboty i niedziele pociągi wyjeżdżają o godz. 11.00 i 15.00. Wyjazdy z dworca wąskotorowego Koszalin, ul. Kolejowa 4.

Dokładny rozkład jazdy na stronie: http://waskotorowka.koszalin.pl/rozklad-jazdy/#wakacje

Bilety: normalny tam i z powrotem:35 zł, w jedną stronę; 30 zł. Na wąskotorówce honorowane są wszystkie ulgi ustawowe a rowery wożone są za darmo.

Szczegółowy cennik na  stronie, tam też można kupić bilety on-line. http://waskotorowka.koszalin.pl/.../2022/04/cennik-2022.pdf

Więcej informacji: tmkw@waskotorowka.koszalin.pl,  ????601-154-937

W Rosnowie można zobaczyć jedyny na świecie celowo zatopiony most  kolejowy z 1905 roku, znajdujący się w tutejszym jeziorze, a także pomnik samolotu MIG-21 i zabytkową 100-letnią elektrownię wodną oraz wiele więcej atrakcji. Oczywiście największą atrakcją jest podróż pociągiem prowadzonym jedyną w Polsce czynną lokomotywą parową na tor o szerokości 1000 mm. Jest to zabytkowy, 71-letni parowóz Px48 3901, użytkowany przez Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.