Pierwsze testy dynamiczne na rumuńskich torach kolejowych przy prędkości 160 km/h (video)

Pierwsze testy dynamiczne na rumuńskich torach kolejowych przy prędkości 160 km/h (video)

01 sierpnia 2022 | Źródło: CFR / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility Romania, spółka należąca do Siemens AG, przeprowadziła w lipcu pierwsze testy dynamiczne na rumuńskich torach kolejowych z prędkością 160 km/h. Testy zostały przeprowadzone w lipcu na odcinku 2: Coșlariu - Sighișoara, będącym częścią paneuropejskiego korytarza IV. Siemens Mobility Romania z powodzeniem zakończył realizację i oddanie do użytku odcinków 1 i 2: Sighisoara - Ațel; Ațel - Micăsasa, łącznie ponad 130 km linii stykowej, już w 2020 roku.
 

Fot. CFR

 

Był to jeden z najważniejszych wymogów projektu, aby móc skorelować rumuńskie normy z normami Unii Europejskiej, w celu uzyskania akredytacji w zakresie interoperacyjności. W testach dynamicznych przeprowadzonych po raz pierwszy w Rumunii wykorzystano rozwiązanie Siemensa złożone z lokomotywy Smartron i pantografu Siemensa, we współpracy z renomowaną firmą europejską, przy prędkości 160 km/godz.

"Wyniki dynamicznej weryfikacji linii jezdnej, ponad 8 lat po pierwszym ponownym otwarciu nowo wyremontowanego odcinka (Tor I Danes-Dumbraveni), poświadczają jakość wdrożonego systemu elektryfikacji" - Bogdan Dobrica, Head of Project Execution, Siemens Mobility Romania.

 

źródło: 

"Chcielibyśmy podziękować wszystkim specjalistom zaangażowanym w te testy, ponieważ ich przygotowanie i przeprowadzenie wymagało imponującej synchronizacji z logistycznego i operacyjnego punktu widzenia.

Potrzebujemy nowej generacji nowoczesnych pociągów i linii, które pozytywnie wpłyną na życie milionów ludzi.                                                  

"Chcemy również osiągnąć Transport 2.0 w Rumunii, kraju, który posiada ponad 11 000 kilometrów linii kolejowych, co czyni go jedną z najbardziej rozbudowanych sieci kolejowych w Europie. Uważam, że ten ogromny potencjał musi zostać wykorzystany. Modernizacja systemu do nowoczesnej technologii przyniosłaby znaczące korzyści dla Rumunii, a także zrekompensowałaby obecny stan infrastruktury drogowej" - Adrian Stoica, dyrektor finansowy i zarządzający, Siemens Mobility Romania.