Rozpoczęła się rejestracja uczestników ukraińsko-polskiego Agro & Food Security Forum

Rozpoczęła się rejestracja uczestników ukraińsko-polskiego Agro & Food Security Forum

02 sierpnia 2022 | Źródło: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Agro&Food Security Forum to nowa platforma globalnego dialogu i poszukiwania skutecznych rozwiązań zapewniających globalne bezpieczeństwo żywnościowe, To również miejsce na dyskusję o tworzeniu nowych łańcuchów logistycznych i poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą Polsce stać się hubem logistycznym dla ukraińskiego eksportu zbóż i innych produktów rolnych. Z wiadomych przyczyn po raz pierwszy Forum odbędzie się w Warszawie, 15 września br. w Hotelu Westin. Dzień wcześniej uczestnicy wydarzenia udadzą się w podróż studyjną do Portu Gdynia i DCT Gdańsk. Właśnie rozpoczęła sie rejestracja polskich uczestników na polskojęzycznej stronie internetowej Forum. Kurier Kolejowy jest partnerem medialnym wydarzenia.

 

Źródło: PUIG

 

Ukraińscy organizatorzy Forum UkrAgroConsult i Wspólnota Producentów i Konsumentów Roślin Strączkowych Ukrainy zaprosili wszystkich ukraińskich i zagranicznych operatorów rolnych do przyłączenia się do wydarzenia i wzięcia udziału w kształtowaniu nowych realiów rynkowych. Współorganizator wydarzenia Polsko - Ukraińska Izba Gospodarcza zaprasza przedstawicieli polskich przedsiębiorstw importujących i przetwarzających produkty rolne, jaki i też branży transportowo – logistycznej do udziału w Forum.

Forum zgromadzi przedstawicieli rządów Ukrainy i Polski, czołowych ukraińskich specjalistów i operatorów rynku, a także międzynarodową społeczność rolniczą, aby zwrócić uwagę na nowe czynniki rozwoju sektora rolnego Ukrainy i świata w latach 2023-25, perspektywy produkcji i potencjału eksportowego produktów rolnych, rozwój nowych korytarzy logistycznych, określenie nowych sposobów partnerstwa i wspólnych projektów na rzecz zapobiegania kryzysom.