ÖBB Rail Cargo Group rozszerza swoje połączenia do Turcji

ÖBB Rail Cargo Group rozszerza swoje połączenia do Turcji

02 sierpnia 2022 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Ze względu na swoją wielkość i strategiczne położenie między Europą a Azją Turcja odgrywa ważną rolę jako międzynarodowy węzeł logistyczny. ÖBB Rail Cargo Group (RCG) - drugi co do wielkości dostawca kolejowych usług logistycznych w Europie - łączy porty, centra gospodarcze i ośrodki przemysłowe w całej Europie i Azji. W przypadku Turcji RCG oferuje obecnie ponad 40 połączeń TransFER do i z Istambułu. Dzięki temu może połączyć gospodarkę Stambułu z Halkali, najważniejszym międzynarodowym terminalem towarowym.

 

Fot. ÖBB Heider Klausner

 

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na transport do i z Turcji, RCG rozbudowuje obecnie swoją sieć połączeń. Nowe połączenia bazują na bezpośrednich połączeniach, ze stałymi rozkładami jazdy i atrakcyjnymi czasami tranzytu. Te połączenia TransFER nadają się szczególnie dla kontenerów ISO, ale można nimi przewozić również towary niebezpieczne.

Nowy TransFER między Niemcami a Turcją. 

Nowe bezpośrednie połączenie z Giengen na wschodzie Badenii-Wirtembergii w Niemczech do Cerkezköy, które leży około 80 km na zachód od Stambułu, łączy centra gospodarcze Europy Zachodniej z krajami Europy Południowej i Południowo-Wschodniej. Od sierpnia 2022 r. serwis TransFER będzie realizował dwa kursy w obie strony tygodniowo na trasie Giengen - Ulm - Passau - Wiedeń - Hegyeshalom - Curtici - Giurgiu - Ruse - Svilengrad - Kapikule - Cerkezköy i odwrotnie, z połączeniami antenowymi do innych terminali w Europie Zachodniej i Turcji. Czas tranzytu wynosi około siedmiu dni.

Dwa nowe połączenia Słowacja -Turcja 

Nowe, bezpośrednie połączenie z Bratysławy do Stambułu będzie trwało początkowo około pięciu dni, z jednym rejsem w obie strony w tygodniu.

Nowe połączenie Bratysława-Köseköy łączy azjatycką część Turcji z Europą poprzez tunel Marmaray. RCG rozszerza swoją ofertę logistyczną do i z Turcji o dwa przejazdy w obie strony tygodniowo i atrakcyjny czas tranzytu z Europy Wschodniej (Czechy, Słowacja, Polska i zachodnie Węgry) wynoszący nieco poniżej sześciu dni.

Wysokiej częstotliwości połączenia TransFER połączą centra gospodarcze Europy Zachodniej z regionem euroazjatyckim, z możliwością stworzenia dalszych połączeń między Anatolią a Azją Środkową/Chinami. Te dwa nowe połączenia zastąpią połączenia z Sopron (Węgry) do Istambułu (Turcja).

Wzrost liczby kursów w obie strony Rumunia-Turcja 

RCG zwiększa istniejące połączenia TransFER z Curtici w Rumunii do Istambułu w Turcji z dwóch do trzech lotów w obie strony tygodniowo, ze skutkiem natychmiastowym.