Alstom realizuje swoje zobowiązania wobec KE związane z przejęciem firmy Bombardier Transportation

Alstom realizuje swoje zobowiązania wobec KE związane z przejęciem firmy Bombardier Transportation

03 sierpnia 2022 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom ogłosił 1 sierpnia br., że zakończył proces zbycia swojej platformy Coradia Polyvalent, zakładu produkcyjnego w Reichshoffen we Francji oraz platformy TALENT 3, opracowywanej obecnie w Hennigsdorf w Niemczech, na rzecz CAF. Transakcja ta jest częścią zobowiązań Alstom wobec Komisji Europejskiej w związku z przejęciem przez Alstom firmy Bombardier Transportation.

 

Zdjęcie ilustrujące. Fot. Alstom

 

Aby zapewnić płynne przejście, grupa Alstom wypełni swoje pozostałe zobowiązania wynikające z istniejących zamówień na TALENT 3 oraz będzie działać w konsorcjum z CAF w celu realizacji istniejących umów na dostawy taboru kolejowego z zakładu w Reichshoffen.

Transakcja jest zgodna ze wszystkimi obowiązującymi procesami społecznymi i konsultacjami z organami przedstawicielskimi pracowników i podlegała zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Alstom pragnie podziękować lokalnym zespołom za ich stały wkład w sukces firmy w ciągu ostatnich dziesięcioleci. 

Wreszcie, ten kamień milowy sygnalizuje zakończenie zobowiązań do dezinwestycji wobec Komisji Europejskiej w celu zatwierdzenia przez nią transakcji Alstom/Bombardier.