Wjechał na tory pomimo opuszczonych zapór i włączonej sygnalizacji świetlnej. Maszynista na gazie?

Wjechał na tory pomimo opuszczonych zapór i włączonej sygnalizacji świetlnej. Maszynista na gazie?

10 sierpnia 2022 | Źródło: KPP Przeworsk
PODZIEL SIĘ

Do zderzenia doszło na przejeździe drogowo - kolejowym kategorii "B" w Gorliczynie na Podkarpaciu. 25-letni kierujący samochodem Renault wjechał na przejazd drogowo -kolejowy pomimo opuszczanych zapór i włączonego czerwonego światła ostrzegawczego. Jego auto trafiło wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy. Mężczyzna doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.
 

Fot. KPSP Przeworsk

 

Do zdarzenia doszło po godz. 7 w miejscowości Gorliczyna. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, 25-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, pomimo zamkniętych zapór i włączonych czerwonych świateł sygnalizatora, wjechał na przejazd drogowo - kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Stalowa Wola - Rozwadów - Przeworsk.

Fot. KPSP Przeworsk

 

Kierujący samochodem był trzeźwy, został przewieziony na dalsze badania do przeworskiego szpitala. Pociągiem podróżowało 17 pasażerów, nikt z nich nie odniósł obrażeń. Został im zapewniony transport zastępczy.

Maszynista oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzili jego poszukiwania. Po kilku godzinach mężczyzna sam zgłosił się do przeworskiego szpitala. Będący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, miał 0,26 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg tego zdarzenia.

Fot. KPSP Przeworsk
Fot. KPSP Przeworsk
Fot. KPP Przeworsk